X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Papież Franciszek: Bóg rozpozna nas nie dzięki tytułom czy znajomości z kardynałem

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 15:41
Papież Franciszek powiedział w niedzielę wiernym, że przy zbawieniu, aby zostać rozpoznanym przez Boga, nie liczą się "tytuły" i znajomości z kardynałami czy biskupami. Liczy się, dodał, "dobre, pokorne życie".
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: PAP/EPA/CLAUDIO PERI

W rozważaniach przed południową modlitwą Anioł Pański papież nawiązał do pytania, jakie zadano Jezusowi: „"Panie, czy tylko nieliczni będą zbawieni?". Franciszek podkreślił, że "nie ma ograniczonej liczby miejsc w raju". Jak dodał, przejście jest dla wszystkich, ale "wąskie".

- I to jest problem. Jezus nie chce nas łudzić, mówiąc: "Bądźcie spokojni, to łatwe, jest piękna autostrada, a na końcu wielka brama". Tego nam nie mówi. Mówi nam o wąskich drzwiach - zauważył papież.

Zaznaczył: przejście jest wąskie, bo po to, aby zostać zbawionym, "trzeba kochać Boga i bliźniego, a to nie jest wygodne". - To wąskie drzwi, bo wymagające, miłość jest zawsze wymagająca, wymaga zaangażowania, wysiłku - wskazywał Franciszek.

"Nie liczą sie tytuły"

Przytoczył przypowieść o ludziach pukających do drzwi i proszących pana domu, czyli Boga, o to, by ich wpuścił, co jest symbolem zbawienia.

- Ale on odpowiada: "Nie wiem, skąd jesteście". Ludzie ci starali się, by ich rozpoznano, przypominając panu domu: "Jadłem z tobą i piłem, słuchałem twoich rad, twojego publicznego nauczania" - powiedział papież.

Wytłumaczył wiernym, że Bóg nie zna tych ludzi i nazywa ich "dopuszczającymi się niesprawiedliwości". - Oto problem. Pan rozpozna nas nie dzięki naszym tytułom. Ktoś powie: "Ale Panie, ja należałem do takiego czy innego stowarzyszenia, byłem przyjacielem tego biskupa, kardynała, księdza". Nie, tytuły nie liczą się, nie liczą się. Pan rozpozna nas tylko z powodu życia pokornego, dobrego, życia w wierze, która przekłada się na uczynki - mówił Franciszek wiernym w Watykanie.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Watykan: papież Franciszek modli się za zmarłego Vincenta Lamberta

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 15:42
Papież Franciszek zapewnił o modlitwie za Vincenta Lamberta, który zmarł w czwartek we Francji po 11 latach w stanie wegetatywnym i po wstrzymaniu działań podtrzymujących go przy życiu. - Każde życie ma wartość, zawsze - podkreślił papież.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Papież: jeśli człowiek będzie dalej wyzyskiwał przyrodę, udzieli ona straszliwej lekcji

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 21:47
Papież Franciszek podczas spotkania z europejskimi skautami w Watykanie przestrzegał, że jeśli człowiek będzie dalej wyzyskiwał przyrodę, to udzieli mu ona "straszliwej lekcji". - Już to widzimy - dodał.
rozwiń zwiń