X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Emmanuel Macron na szczycie G7: pożar lasów w Amazonii to międzynarodowy kryzys

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 15:18
Światowi przywódcy uczestniczący w szczycie G7 zgodzili się pomóc krajom dotkniętym przez pożary lasów deszczowych Amazonii. Tuż przed szczytem siedmiu najbardziej uprzemysłowionych państw świata Emmanuel Macron oświadczył, że ogień, który trawi lasy deszczowe, to "międzynarodowy kryzys".
Emmanuel Macron na szczycie G7
Emmanuel Macron na szczycie G7Foto: PAP/EPA/LUDOVIC MARIN / POOL

Według brazylijskiej agencji kosmicznej, liczba pożarów lasów Amazonii wzrosła w tym roku o 84 procent, a w tym tygodniu doszło już do 10 tysięcy pożarów. Media na całym świecie publikują w tych dniach zdjęcia z pokrytego ogromną, czarną chmurą nieba nad Amazonią, a ekolodzy alarmują, że obszarowi nazywanemu "zielonymi płucami Ziemi" grozi katastrofa.

Prezydent Francji chce by szczyt G7 zajął się pożarami lasów amazońskich
Amazonia-pozary-pap-1200.jpg
Prezydent Francji chce by szczyt G7 zajął się pożarami lasów amazońskich

Emmanuel Macron: będzie wsparcie G7 w sprawie pożarów lasów w Amazonii

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział podczas szczytu G7, który odbywa się we francuskim kurorcie Biarritz, że pomoc zostanie udzielona "najszybciej jak to tylko będzie możliwe".

Lasy Amazonii są jednym z kluczowych miejsc dla walki z ociepleniem klimatu. Drzewa wychwytują bowiem część emitowanego do atmosfery dwutlenku węgla, który jest główną przyczyną zmian klimatycznych. Na terenie Amazonii żyją też 3 miliony gatunków roślin i zwierząt oraz milion rdzennych etnicznie mieszkańców.

jmo


Czytaj także

Emmanuel Macron: bezpieczeństwo Europy nie powinno opierać się tylko na USA

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 15:52
- Bezpieczeństwo Europy nie powinno więcej opierać się tylko na USA - oświadczył w poniedziałek prezydent Francji Emmanuel Macron. Przemawiając na spotkaniu z francuskimi ambasadorami wezwał kraje Starego Kontynentu do współpracy w dziedzinie obronności. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ruszył szczyt G-7. Na agendzie wojna handlowa, Amazonia i Hongkong

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 09:57
Liderzy siedmiu najbogatszych państw świata spotkali się we francuskim kurorcie Biarritz. Szczyt G7 w położonym nad Oceanem Atlantyckim mieście potrwa dwa dni, a dochodzi do niego w atmosferze niepewności politycznej i protestów, do jakich doszło we Francji. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Boris Johnson: bez zgody na zmianę umowy Donald Tusk zostanie "Mr No Deal"

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2019 16:22
Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson ostrzegł przewodniczącego Rady Europejskiej Donalda Tuska, że jeśli nie wyrazi zgody na zmianę umowy brexitowej, to będzie zapamiętany jako "Mr No Deal". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Wszyscy chcą uniknąć konfliktu ws. Iranu". Ważne porozumienie na G7

Ostatnia aktualizacja: 25.08.2019 12:44
Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział podczas szczytu G7 w Biarritz, że przywódcy państw grupy porozumieli się co do wspólnego działania i rozmów z Iranem, a celem jest powstrzymanie Teheranu przed eskalowaniem konfliktu i rozpoczęcie nowych negocjacji z tym krajem.
rozwiń zwiń