X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Ambasador RP w USA: relacje polsko-amerykańskie są znakomite

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2019 10:40
- Częste spotkania prezydentów obu krajów świadczą o ważności sojuszu polsko-amerykańskiego - uważa polski ambasador w USA. Relacje polsko-amerykańskie są znakomite - Piotr Wilczek. W związku ze zbliżającą się wizytą amerykańskiego prezydenta w Polsce, ambasador udzielił wywiadu polonijnym mediom.
Audio
  • W związku ze zbliżającą się wizytą amerykańskiego prezydenta w Polsce ambasador udzielił wywiadu polonijnym mediom - Radiu Chicago i Telewizji Polvision. Relacja Piotra Orłowskiego (IAR)
Ambasador Piotr Wilczek
Ambasador Piotr WilczekFoto: waszyngton.msz.gov.pl

Piotr Wilczek zwrócił uwagę, że do czterech spotkań na najwyższym szczeblu dochodzi w czasie niespełna dwóch lat. To dowód na znakomite relacje pomiędzy krajami i "pokazanie światu, jak ważny jest sojusz polsko-amerykański".

Ambasador podkreślił wagę współpracy w kluczowych dziedzinach, zwłaszcza w zakresie bezpieczeństwa i energetyki. Mówił o możliwości szybkiego wprowadzenia Polski do programu Visa Waiver. Umożliwiłoby to Polakom bezwizowy wjazd do Stanów Zjednoczonych - zdaniem ambasadora - być może już w pierwszej połowie przyszłego roku.

Zasługi Mosbacher

Piotr Wilczek chwalił za działania w tej sprawie Georgette Mosbacher, amerykańską ambasador w Polsce. - Jest w dużej mierze jej zasługą, że to ruszyło do przodu. Pałeczka leży po stronie amerykańskiej - powiedział Piotr Wilczek.

Ambasador RP w USA odniósł się także do listu amerykańskich senatorów w sprawie restytucji mienia ofiar Holokaustu. Według niego "sprawy zostały przedstawione skrótowo i tendencyjnie". Określił dokument jako "element wewnątrzamerykańskiej dyskusji" na tematy międzynarodowe. Zwrócił uwagę na indywidualność spraw i istnienie przepisów, które umożliwiają dochodzenia praw przed sądami w Polsce. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak