X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Jest lek na ebolę. Władze DR Kongo niebawem będą go podawać chorym

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2019 21:42
Jest szansa na wyraźne ograniczenie skutków eboli. Grupa naukowców pod egidą ONZ, która pracuje nad lekiem na gorączkę krwotoczną, poinformowała, że jeden z leków może przywrócić do zdrowia nawet 90 proc. chorych. Władze zmagającej się właśnie z epidemią eboli Demokratycznej Republiki Kongo poinformowały, że wprowadzają już lek na swój rynek.
Audio
  • Jest lek na ebolę. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Szczepienie przeciwko eboli w DR Kongo
Szczepienie przeciwko eboli w DR KongoFoto: PAP/Abaca

Grupa naukowców od listopada ubiegłego roku pracuje nad lekiem, który miałby leczyć gorączkę krwotoczną. Specjaliści, którzy pracują w ramach misji Światowej Organizacji Zdrowia, poinformowali, że jeden z leków wykazał w testach ogromną skuteczność.

- Wstępne rezultaty w badaniach z udziałem niemal 500 pacjentów pokazały, że lek daje znacznie większe szanse przeżycia w porównaniu z testowanymi przez nas dwoma innymi lekami. To oczywiście wspaniała wiadomość, która przybliża nas do skutecznego leczenia eboli - mówi Christian Lindmeier, rzecznik WHO.

Leczenie eksperymentalnymi lekami

Pięć lat temu gorączka krwotoczna pojawiła się w kilku krajach Afryki Zachodniej. W ostatnich miesiącach epidemia powróciła w Demokratycznej Republice Konga. Władze tego kraju poinformowały właśnie, że testowany przez naukowców lek będą podawać chorym.

Kilka dni temu ze szpitala wyszło dwóch pacjentów, którzy wcześniej byli leczeni eksperymentalnymi lekami. Skuteczność terapii potwierdzili też naukowcy z amerykańskiego Narodowego Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych.

Lek, którego skuteczność wykazały badania, powstał na bazie antyciał pobranych od pacjentów, którzy zarazili się gorączką krwotoczną.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak