X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Papież Franciszek wezwał do ochrony ludności cywilnej przed wojną i terroryzmem

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2019 14:30
Papież Franciszek przypomniał, że w momentach zbrojnych konfliktów ludność cywilna powinna być szczególnie chroniona. Franciszek tradycyjnie spotkał sie z wiernymi przybyłymi na Plac św. Piotra, by w samo południe odmówić z nimi modlitwę "Anioł Pański".
Audio
  • Papież Franciszek: Wszyscy mają obowiązek przestrzegania ograniczeń wynikających z międzynarodowego prawa humanitarnego (IAR)
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: Shutterstock/giulio napolitano

Po wspólnej modlitwie papież przypomniał, że w poniedziałek przypada 70. rocznica podpisania IV Konwencji Genewskiej o Ochronie Osób Cywilnych Podczas Wojny. Z tej okazji wezwał państwa do wzięcia odpowiedzialności za ochronę życia i bezbronne ofiary konfliktów.

papież 1200 pap.jpg
Papież: jeśli człowiek będzie dalej wyzyskiwał przyrodę, udzieli ona straszliwej lekcji

- Wszyscy mają obowiązek przestrzegania ograniczeń wynikających z międzynarodowego prawa humanitarnego, chroniąc bezbronnych mieszkańców i struktury cywilne, zwłaszcza szpitale, szkoły, miejsca kultu, obozy dla uchodźców. I nie zapominajmy, że wojna i terroryzm są zawsze poważną stratą dla całej ludzkości - zaapelował papież Franciszek.

Podpisana 12 sierpnia 1949 r. IV Konwencja Genewska o Ochronie Osób Cywilnych Podczas Wojny zabrania między innymi przymusowych przesiedleń oraz deportacji ludności cywilnej, nakłada na strony prowadzące wojnę obowiązek humanitarnego jej traktowania, zapewnienia niezbędnej pomocy, poszanowania jej godności, kultury czy wyznania.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież: Eucharystia jest syntezą całego życia Jezusa

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 15:03
Papież Franciszek spotkał się z wiernymi na modlitwie Anioł Pański na placu św. Piotra. W krótkiej homilii przypomniał, że dziś w wielu krajach, w tym we Włoszech, obchodzone jest święto Bożego Ciała.
rozwiń zwiń