X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Witold Repetowicz: Niemcy nie chcieli dostrzegać pewnych problemów związanych z imigracją

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2019 21:36
– Coraz bardziej wychodzą problemy, przed którymi ostrzegano władze niemieckie. Z tego względu u naszych zachodnich sąsiadów zmienia się podejście do tematu imigracji – powiedział Witold Repetowicz, publicysta z portalu Defence24.pl, który skomentował m. in. słowa ministra spraw wewnętrznych Bawarii.
Audio
  • 8.08.19 Witold Repetowicz: Niemcy mieli nadzieję, że postępująca integracja spowoduje zanik niektórych problemów.
(zdjęcie ilustracyjne)
(zdjęcie ilustracyjne)Foto: Jazzmany / Shutterstock.com

Joachim Hermann oświadczył, że imigranci stanowią większe zagrożenie dla bezpieczeństwa niż Niemcy. Zażądał też wprowadzenia kontroli granicznych wewnątrz Unii Europejskiej.

– U naszych zachodnich sąsiadów zmienia się podejście do tematu imigracji. Coraz bardziej wychodzą problemy, przed którymi ostrzegano władze niemieckie. Jednak te nie chciały ich dostrzegać i nie wierzyły, że mogą narastać. Być może miały nadzieję, że postępująca integracja spowoduje zanik tych trudnych tematów – stwierdził Witold Repetowicz.   

Radykalizm największym zagrożeniem

"Przyjeżdżają do nas ludzie z innych kręgów kulturowych. W krajach, z których pochodzą, niestosowanie przemocy nie jest tak oczywiste jak u nas. Należy to jasno stwierdzić: trafiają do nas osoby, które w sytuacji konfliktowej natychmiast sięgają po przemoc" - mówił Hermann.

1200 salvini orban.jpg
Matteo Salvini: trzeba budować ośrodki dla migrantów poza granicami Unii Europejskiej

– Imigranci zamykają się w strefie swoich wartości. Ponadto w ostatnich latach meczety znajdujące się w Niemczech zaczęły być siedliskiem islamizmu. Takich pojedynczych problemów jest cała masa. Panowało również przeświadczenie, że najbardziej radykalni imigranci, którzy wyjechali do Syrii oraz Iraku, by walczyć w szeregach ISIS, zginą i będzie po problemie. Tak do końca się nie stało – zwrócił uwagę ekspert.

Witold Repetowicz zaznaczył, że setki Europejczyków, również z imigrancką przeszłością, którzy walczyli dla tzw. Państwa Islamskiego, przebywa w obozach syryjskich sił demokratycznych. Jeżeli doszłoby do ataku Turcji na Syrię, to Kurdowie zapowiedzieli, że nie będą mieli możliwości, by nadal ich pilnować. – Ludzie ci zostaną puszczeni samopas i w sposób niekontrolowany przedostaną się na nasz kontynent. Będzie to niesamowity kłopot, gdyż są oni niesamowicie zradykalizowani – wskazał gość Polskiego Radia 24.

Konsekwencja w działaniu kluczowa 

Szef bawarskiego MSW stwierdził, że rozwiązaniem zagrożenia ze strony imigrantów jest konsekwencja w karaniu i jeśli zajdzie taka potrzeba w deportacji. Domaga się też zmian w rozporządzeniach dublińskich, dotyczących zasad rozpatrywania wniosku o azyl przez państwa członkowskie Unii Europejskiej.

Audycję "Świat w powiększeniu" prowadził Antoni Opaliński.

PAP/Polskie Radio 24/db

-------------------------------------

Data emisji: 8.08.2019

Godzina emisji: 19:47

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Niemcy chcą zamknąć UE dla imigrantów? Deklaracja ministra spraw wewnętrznych

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 23:51
- Kwestię migracji trzeba rozwiązywać poza Unią Europejską lub najpóźniej na granicach UE – powiedział szef MSW Niemiec Horst Seehofer. Dodał, że sprawę poruszy na forum europejskim po ukonstytuowaniu się nowych władz UE. Zapowiedział też dwustronne rozmowy z krajami spoza Unii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy: wracają unijne propozycje obowiązkowego rozdziału migrantów

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 15:48
Unijny komisarz do spraw migracji Dimitris Avramopoulos chce wprowadzenia w Unii Europejskiej tymczasowego mechanizmu podziału migrantów. Ma to związek ze wzrostem liczby nielegalnych migrantów próbujących dostać się do Europy przez Morze Śródziemne. 
rozwiń zwiń