X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Restytucja mienia ofiar Holokaustu. List senatorów USA do Mike'a Pompeo

Ostatnia aktualizacja: 06.08.2019 00:01
Osiemdziesięciu ośmiu amerykańskich senatorów podpisało się pod opublikowanym w poniedziałek listem do sekretarza stanu Mike'a Pompeo, w którym wzywają go, by ten podjął działania w celu rozwiązania sprawy mienia ofiar Holokaustu w Polsce.
Mike Pompeo
Mike PompeoFoto: PAP/EPA/BIANCA DE MARCHI

"Z radością przyjęliśmy pańskie publiczne oświadczenie wygłoszone w lutym w Warszawie wzywające Polskę do podjęcia odpowiednich kroków w celu restytucji mienia prywatnego należącego do ofiar Holokaustu, ich rodzin i innych, którym został on skonfiskowany w czasach komunizmu. Odpowiedź premiera Morawieckiego na pańskie uwagi, w której premier powiedział, że Polska rozwiązała już ten problem, bardzo nas zasmuciła. Jak pan wie, problem ten nie został rozwiązany i nie zniknie sam z siebie" - napisali senatorowie w liście, który zamieściła na swojej stronie internetowej reprezentująca Partię Demokratyczną senator Tammy Baldwin. Jest ona wraz z Republikaninem Marco Rubio inicjatorką tego listu. W Polsce jako pierwszy o liście senatorów napisał portal Onet.

pixabay flaga usa 1200.jpg
Ustawa S.447. Jak wobec dokumentu dotyczącego zwrotu mienia żydowskiego odnosi się amerykańska Polonia?

"Teraz nadszedł czas, gdy ostatni ocaleni z Holokaustu wciąż żyją, by poprzeć nasze słowa sensownym działaniem. Zachęcamy do podejmowania śmiałych inicjatyw, które pomogą Polsce w rozwiązaniu tego problemu tak szybko, jak to możliwe" - zaapelowali do sekretarza stanu senatorowie z obu partii.

W liście podkreślono także, że Polska bardzo mocno ucierpiała w czasie II wojny światowej, a także że Polskę i USA łączą silne relacje wywodzące się jeszcze z czasów amerykańskiej wojny o niepodległość, a dziś oba kraje są sojusznikami w NATO. Podkreślono zarazem, że jedną ze wspólnych wartości, na których opiera się polsko-amerykańska przyjaźń jest poszanowanie własności prywatnej.

bb


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Amerykańska Polonia protestowała przeciwko ustawie o zwrocie mienia żydowskiego

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2019 07:15
Polonia w Stanach Zjednoczonych protestowała przeciwko ustawie o zwrocie mienia żydowskiego, pozbawionego spadkobierców. Pikiety odbyły się w kilku miastach, licznie zamieszkiwanych przez Polaków, m.in. w Nowym Jorku, Los Angeles i Bostonie.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy Ameryka ma problem z rosnącym antysemityzmem?

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 17:45
Amerykański Kongres oddał hołd ofiarom Holocaustu. Ceremonia zorganizowana w ramach Narodowych Dni Pamięci odbyła się na waszyngtońskim Kapitolu. 
rozwiń zwiń