X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Irak zaprzecza informacjom z Iranu, nie przyznaje się do tankowca

Ostatnia aktualizacja: 05.08.2019 10:52
Irackie ministerstwo ds. ropy naftowej wyparło się jakiegokolwiek związku z zajętym przez Strażników Rewolucji statkiem, który według Iranu miał nielegalnie przewozić 700 tys. litrów oleju napędowego. Wcześniej irańskie media informowały, że zatrzymana jednostka to iracki tankowiec Hita
Łódź Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej przy zatrzymanym tankowcu
Łódź Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej przy zatrzymanym tankowcuFoto: EPA/PRESS TV HANDOUT

- Ministerstwo nie sprzedaje oleju napędowego na rynku międzynarodowym - oświadczył rzecznik irackiego ministerstwa ds. ropy naftowej. Dodał, że władze w Bagdadzie sprawdzają informacje o statku zatrzymanym przez Iran.

Ładunek dostarczony władzom

Operacja specjalnej jednostki sił irańskich miała miejsce 31 lipca w pobliżu wyspy Farsi w północnej części Zatoki Perskiej. Na wyspie tej mieści się baza marynarki wojennej Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, którego członkowie nazywani są też Gwardią Rewolucyjną lub Strażnikami Rewolucji.

Tankowiec został przekazany do portu w Buszehrze nad Zatoką Perską, a "ładunek przemycanego paliwa został dostarczony władzom" w porozumieniu z irańskim sądem - podano w komunikacie Korpusu, na który powołała się AFP. Tankowiec kierował się do krajów arabskich w Zatoce - poinformował dowódca Korpusu Strażników Rewolucji Islamskiej, generał Ramazan Zirahi.

stena bulk.jpg
Wiceszef MSZ Iranu: zapewnimy bezpieczeństwo żeglugi w cieśninie Ormuz

Stena Impero

19 lipca irańska Gwardia Rewolucyjna przejęła pływający pod brytyjską banderą tankowiec Stena Impero w rejonie cieśniny Ormuz. Strona irańska twierdzi, że tankowiec zderzył się z łodzią rybacką i nie reagował na jej wezwania o pomoc. Na polecenie władz Iranu wszczęto dochodzenie w sprawie zajścia.Najpierw jednak, na początku lipca, u wybrzeży Gibraltaru Brytyjczycy zatrzymali irański tankowiec Grace 1 w związku z podejrzeniami, że statek próbuje naruszać sankcje unijne nałożone na Syrię, czemu Iran zaprzecza.

Ochrona statków

W reakcji na incydent ze Steną Impero Wielka Brytania zaproponowała utworzenie europejskiej misji morskiej w cieśninie Ormuz, mającej zapewnić bezpieczeństwo i ochronę statków handlowych w tym regionie.

Utworzona po rewolucji islamskiej w 1979 roku Gwardia Rewolucyjna składa się z formacji lądowych, morskich i powietrznych; jest to najlepiej wyszkolona i wyposażona część sił zbrojnych Iranu. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Misja patrolowa w cieśninie Ormuz. Temat na RB ONZ pod przewodnictwem Polski

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 07:12
- Polska skłania się do poparcia amerykańskiej propozycji patrolowania cieśniny Ormuz wobec zagrożenia ze strony Iranu - powiedział przebywający w Nowym Jorku minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz. 
rozwiń zwiń