X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Protesty w Hongkongu. Policja użyła gazu łzawiącego wobec protestujących

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2019 18:20
Nie ustają protesty w Hongkongu. Przeciwnicy władz po raz kolejny wyszli na ulice żądając wycofania z parlamentu ustawy ekstradycyjnej. Policja użyła gazu łzawiącego wobec protestujących.
Protesty w Hongkongu
Protesty w HongkonguFoto: PAP/EPA/JEROME FAVRE

W innej części miasta kilka tysięcy osób zebrało się aby wyrazić solidarność z hongkońską policją, krytykowaną za brutalność wobec uczestników antyrządowych manifestacji. 

Dwa miesiące demonstracji

Przeciwnicy władz zebrali się w dzielnicy Mong Kok, gdzie podczas rewolucji parasolek w 2014 roku doszło do najbardziej brutalnych starć protestujących z policją.

>>>[POLSKIE RADIO 24] "Światowa szachownica". Narastające protesty w Hong Kongu

Antyrządowe demonstracje trwają w Hongkongu od dwóch miesięcy. Wywołały je plany nowelizacji ustawy ekstradycyjnej, która umożliwiała przekazywanie Hongkończyków wymiarowi sprawiedliwości kontynentalnych Chin. Mimo zamrożenia procesu legislacyjnego, demonstranci żądają całkowitego wycofania nowelizacji z parlamentu.

Strajk generalny w poniedziałek?

W Parku Wiktorii tymczasem kilka tysięcy osób zebrało się, aby wyrazić solidarność z hongkońską policją. Ta krytykowana jest za brutalne działania wobec demonstrantów.

Kolejne akcje protestacyjne zapowiadane są na niedzielę. W poniedziałek ma zaś dojść do strajku generalnego.

>>>[CZYTAJ RÓWNIEŻ] Nie ustają protesty w Hongkongu. Dziesiątki tysięcy manifestantów

W internecie pojawiły się odezwy, aby wzięli w nim udział nie tylko przedsiębiorcy, ale także urzędnicy publiczni i pracownicy instytucji finansowych.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kolejne brutalne starcia w Hongkongu. Policja użyła gazu łzawiącego

Ostatnia aktualizacja: 21.07.2019 21:40
Na ulicę Hongkongu znów wyszły setki tysięcy ludzi, którzy domagają się wycofania prawa dotyczącego ekstradycji mieszkańców Hongkongu do Chin kontynentalnych. Nie obyło się bez zamieszek. Część protestujących rzucała w funkcjonariuszy policji cegłami. Ta użyła gazu łzawiącego i gumowych kul.
rozwiń zwiń