X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Trzęsienie ziemi na Filipinach. Co najmniej 8 osób zginęło, 60 rannych

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2019 10:07
Co najmniej osiem osób zginęło, a 60 zostało rannych w wyniku trzęsienia ziemi, które w sobotę rano czasu lokalnego nawiedziło północą część Filipin. Dwa wstrząsy - pierwszy o magnitudzie 5,4 i drugi, wtórny o magnitudzie 5,9 - spowodowały także znaczne szkody.
Audio
  • Wstrząsy miały siłę dochodzącą do prawie 6 stopni w skali Richtera. Więcej w relacji Tomasza Sajewicza (IAR)
Skutki trzęsienia ziemi na Filipinach
Skutki trzęsienia ziemi na Filipinach Foto: PAP/EPA/PROVINCIAL GOVERNMENT OF BATANES

Według filipińskiej agencji sejsmologicznej epicentrum trzęsienia znajdowało się w pobliżu miasta Itbayat w prowincji Batanes, około 700 km na północ od stolicy kraju, Manili.

Na skutek wstrząsów uszkodzonych lub zniszczonych zostało wiele budynków. Większość mieszkańców Itbayat w panice opuściło swe domy. Pozostali oni na otwartej przestrzeni w obawie przed kolejnymi wstrząsami. Nie wydano ostrzeżenia przed tsunami.

Filipiny znajdują się na terenie aktywnym sejsmicznie. Rocznie w tym kraju notowanych jest ok. 20 trzęsień ziemi. Większość z nich nie powoduje jednak wielkich zniszczeń.

kad