X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA: sędzia blokuje przepisy azylowe. Ostra reakcja Białego Domu

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2019 17:20
Sędzia federalny z Kalifornii wstrzymał wejście w życie przepisów utrudniających uzyskanie przez uchodźców azylu w Stanach Zjednoczonych. Biały Dom skrytykował tę decyzje i zapowiedział, że zrobi wszystko, by nowe regulacje jak najszybciej weszły w życie. 
Audio
  • Sędzia federalny z Kalifornii wstrzymał wejście w życie przepisów utrudniających uzyskanie przez uchodźców azylu w Stanach Zjednoczonych. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Donald Trump
Donald TrumpFoto: PAP/EPA/MICHAEL REYNOLDS

Nowe przepisy przewidują odmowę azylu osobom, którzy nie wystąpiły o udzielenie schronienia w krajach, w których znalazły się po drodze do Stanów Zjednoczonych. Ogłoszone przez prezydenta Donalda Trumpa regulacje miały drastycznie zmniejszyć liczbę uchodźców z Ameryki Środkowej i Południowej przyjmowanych przez Stany Zjednoczone.

Trump 1200 pap.jpg
Donald Trump o przesłuchaniach w Kongresie: prawda broni się sama

Sędzia federalny z San Francisco nakazał jednak wstrzymać obowiązywanie nowych przepisów argumentując, że mogą narazić uchodźców na przemoc i spowodować, że zostaną odesłani do państw, z których uciekali. 

Biały Dom bardzo ostro skrytykował decyzję sędziego z San Francisco, określając ja mianem "tyranii niewydolnego systemu". Rzeczniczka prezydenta Trumpa Stephanie Grisham zwróciła uwagę, że inny sąd federalny w Waszyngtonie nie znalazł podstaw do zablokowania nowych przepisów azylowych. - Wykorzystamy wszelkie możliwości, by podważyć ten bezpodstawny werdykt i ochronić nasze granice - powiedziała Stephanie Grisham. 

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak