X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Raport ONZ. Krytykuje rodzinę, chwali m.in. związki jednopłciowe i poligamię

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2019 21:04
Miejscem prawdziwie niebezpiecznym dla kobiet i dziewcząt okazuje się rodzina - twierdzą autorki raportu Jednostki Narodów Zjednoczonych ds. Równości Płci i Upodmiotowienia Kobiet. Rodzinę wielokrotnie określa się w raporcie mianem "ambiwalentnej przestrzeni", zaś pozytywnie ocenia się poligamię i związki jednopłciowe.
Zdj. ilustracyjne
Zdj. ilustracyjneFoto: pixabay/public domain

Zjawiska takie jak rozwody, tzw. małżeństwa jednopłciowe, dzieci spoza związków małżeńskich czy seks wśród nastolatków mają odzwierciedlać rosnące upodmiotowienie kobiet - wynika z raportu, o którym pisze w swym biuletynie Katolicki Instytut Praw Człowieka i Rodziny (C-FAM) z USA.

pixabay lgbt homoseksualizm 1200.jpg
Większość Polaków przeciw promocji środowisk LGBT przez firmy. Zobacz najnowszy sondaż

Raport Jednostki Narodów Zjednoczonych ds. Równości Płci i Uwłasnowolnienia Kobiet (UN Entity for Gender Equality and the Empowerment of Women), w skrócie zwana UN Women, przedstawia rodzinę jako miejsce, w którym kobiety i dziewczęta nie otrzymują tego, co jest im potrzebne, i tracą autonomię.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] LGBT. Groźna ideologia czy propagowanie równości?

Jak napisała Katolicka Agencja Informacyjna, rodzinę wielokrotnie określa się w raporcie mianem "ambiwalentnej przestrzeni", zaś pozytywnie ocenia się poligamię i związki jednopłciowe, które przyczyniają się do niszczenia patriarchalnej struktury rodziny.

Zasady Yogyakarty

Zdaniem C-FAM, pełen błędów ortograficznych i gramatycznych oraz pospiesznie zredagowany raport UN Women jest świadectwem niezrozumienia istoty międzynarodowego ustawodawstwa dotyczącego praw człowieka.

Autorki traktują tekst jako okazję do wyrażenia swych własnych poglądów lub powołują się na niewiążące prawa, jak choćby tak zwane zasady Yogyakarty. Zgodnie z nimi, w przypadku konfliktu roszczeń wysuwanych przez ideologie gender czy LGBT z "pozostałymi" prawami człowieka pierwszeństwo mają te pierwsze.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Deklaracja LGBT+ w Warszawie. Wniosek Ordo Iuris o konsultacje społeczne

Jednostka Narodów Zjednoczonych ds. Równości Płci i Upodmiotowienia Kobiet powstała w lipcu 2010 r. Jej zadaniem miało być przyspieszenie tempa prac dotyczących praw kobiet i dziewcząt na całym świecie.

KAI, tvp.info

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nie powiedział "pani" do brodatego mężczyzny. Został zwolniony

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2019 13:12
Lekarz zatrudniony przez brytyjskie ministerstwo pracy - zapytany przez przełożonego - zadeklarował, że nie będzie się zwracał do wysokiego brodatego mężczyzny per "pani". Po tym stwierdzeniu stracił pracę.
rozwiń zwiń