X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sąd UE unieważnił sankcje wobec 7 Ukraińców, w tym Janukowycza, ale pozostaje on na czarnej liście

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 18:11
Sąd Unii Europejskiej unieważnił sankcje wobec siedmiu Ukraińców, w tym byłego prezydenta Wiktora Janukowycza, ale sześciu z nich pozostaje na czarnej liście. Sędziowie z Luksemburga zakwestionowali unijne restrykcje nałożone w latach 2016-2018. Jednak w marcu tego roku zostały one przedłużone o kolejny rok. 
Audio
  • Sędziowie z Luksemburga zakwestionowali unijne restrykcje nałożone w latach 2016-2018. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Wiktor Janukowycz
Wiktor JanukowyczFoto: A_Lesik/Shutterstock.com

Sankcje wobec Wiktora Janukowycza i jego współpracowników zostały nałożone w kwietniu 2014 roku za defraudację państwowych pieniędzy. Winą za sprzeniewierzenie funduszy i ich nielegalne przesyłanie za granicę obarczyły Ukraińców już nowe władze w Kijowie, a unijne rządy nałożyły restrykcje.

Wiązały się one z zamrożeniem aktywów finansowych w Europie. Teraz sąd Unii Europejskiej stwierdził nieważność tej decyzji. Uznał, że państwa członkowskie, decydując się na nałożenie, a później kolejne przedłużanie sankcji nie zweryfikowały informacji z Ukrainy, czy prawa do obrony i ochrony sądowej byłego prezydenta i jego współpracowników były przestrzegane.

Z grupy siedmiu osób, w tym Wiktora Janukowycza, wobec których sankcje zostały unieważnione, sześć nadal będzie nimi objęta, bo Sąd nie odniósł się do decyzji z marca tego roku przedłużającej sankcje o kolejnych 12 miesięcy. Wtedy właśnie były szef kancelarii prezydenta - Andrij Klujew - został skreślony z czarnej listy.

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Unijne sankcje wobec Janukowycza zgodne z prawem

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2017 12:51
Unijne sankcje nałożone na byłego prezydenta Ukrainy Wiktora Janukowycza i jego syna pozostają w mocy. Tak zdecydował Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu odrzucając ich apelację.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zgoda ambasadorów UE na sankcje wobec Rosji za atak na Morzu Azowskim

Ostatnia aktualizacja: 06.03.2019 13:10
Jest zgoda ambasadorów unijnych krajów na nałożenie sankcji wobec Rosji za atak na ukraińskie okręty w pobliżu Morza Azowskiego. Ta decyzja była formalnością, a zatwierdzona ostatecznie ma być w przyszłym tygodniu.
rozwiń zwiń