X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Watykan: papież Franciszek modli się za zmarłego Vincenta Lamberta

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 15:42
Papież Franciszek zapewnił o modlitwie za Vincenta Lamberta, który zmarł w czwartek we Francji po 11 latach w stanie wegetatywnym i po wstrzymaniu działań podtrzymujących go przy życiu. - Każde życie ma wartość, zawsze - podkreślił papież.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: Annett_Klingner / pixabay

Śmierć Francuza w wieku 42 lat poprzedziła długa batalia sądowa między członkami jego rodziny. Od wypadku drogowego w 2008 roku Lambert przebywał w szpitalu w Reims, a lekarze nie dawali mu szans na odzyskanie przytomności. Za zaprzestaniem zabiegów podtrzymujących go przy życiu opowiadała się żona Lamberta, popierana przez jego rodzeństwo.

Lambert 1200.jpg
Francja: rodzina Vincenta Lamberta poinformowała o jego śmierci


Na odłączenie aparatury nie zgadzali się długo jego rodzice, którzy walczyli o utrzymanie syna przy życiu. Decyzja o zaprzestaniu utrzymywania przy życiu zapadła na mocy wyroku Sądu Kasacyjnego Francji.

Na profilu papieża Franciszka na Twitterze zamieszczono w czwartek jego następujące słowa: "Niech Bóg Ojciec przyjmie w swe objęcia Vicenta Lamberta. Nie budujmy cywilizacji, w której eliminowane są osoby, których życie nie wydaje się nam dość godne, by dalej mogły żyć". "Każde życie ma wartość, zawsze" - podkreślił papież.

"Lekarze mają służyć życiu, a nie je przerywać"

W środę także za pośrednictwem Twittera Franciszek wezwał: "Módlmy się za chorych, którzy zostali opuszczeni i pozostawieni, aby umarli. Społeczeństwo jest ludzkie, jeżeli chroni życie, każde życie od początku aż do naturalnego końca, bez wybierania, kto jest bardziej czy mniej godny, aby żyć". Papież podkreślił, że "lekarze mają służyć życiu, a nie je przerywać".

Rzecznik Watykanu Alessandro Gisotti w specjalnym oświadczeniu wydanym w czwartek ogłosił: "Przyjęliśmy z bólem wiadomość o śmierci Vincenta Lamberta. Modlimy się o to, aby Pan przyjął go do swego Domu i wyrażamy bliskość z jego rodziną i tymi, którzy do końca angażowali się w pomaganiu mu z miłością i oddaniem”.

Rzecznik przywołał słowa papieża Franciszka wypowiedziane o tej sprawie: "Bóg jest jedynym panem życia od początku po naturalny koniec, a naszym obowiązkiem jest strzeżenie go zawsze i nieuleganie kulturze odrzucenia".

Na profilu Papieskiej Akademii Życia na Twitterze ogłoszono, że urząd ten modli się za rodzinę Lamberta, za lekarzy i wszystkie osoby włączone w to postępowanie. - Śmierć Vincenta Lamberta i jego historia są porażką dla naszego człowieczeństwa - oświadczyła Akademia.

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Papież Franciszek: sekularyzacja, w której dokonuje się kulturowe odrzucenie Bożego ojcostwa, uniemożliwia powszechne braterstwo

Ostatnia aktualizacja: 09.06.2019 16:44
Papież Franciszek ostrzegł, że szerząca się sekularyzacja na świecie i odrzucenie Boga uniemożliwiają "autentyczne powszechne braterstwo, wyrażające się we wzajemnym szacunku dla życia każdego człowieka". To słowa z papieskiego orędzia na Światowy Dzień Misyjny.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Święto Piotra i Pawła. Papież: dążenie do świętości to nie wspinaczka w rankingach

Ostatnia aktualizacja: 29.06.2019 12:47
- Kiedy uważamy się za lepszych od innych, to jest początek końca - powiedział papież Franciszek w homilii podczas uroczystości świętych Piotra i Pawła, patronów Rzymu. - Dążenie do świętości to nie wspinaczka w rankingach - mówił. 
rozwiń zwiń