X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Jacek Czaputowicz: wspieramy Białoruś w utrzymaniu niezależności

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2019 15:00
Szef MSZ Jacek Czaputowicz zapewnia, że Polska wspiera Białoruś w utrzymaniu niezależności. W ocenie ministra spraw zagranicznych, dla władz w Mińsku członkostwo w Partnerstwie Wschodnim jest ważne. 
Audio
  • J. Czaputowicz - wspieramy Białoruś w utrzymaniu niezależności (IAR)
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podczas briefingu
Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz podczas briefinguFoto: PAP/Wojciech Olkuśnik

W gruzińskim Batumi Jacek Czaputowicz wziął udział w międzynarodowej konferencji poświęconej 10-leciu Partnerstwa Wschodniego, czyli programowi współpracy Unii Europejskiej z Gruzją, Ukrainą, Mołdawią, Armenią, Azerbejdżanem i Białorusią.

czaputowicz 1200 pap.jpg
Jacek Czaputowicz o sytuacji w Gruzji: apelujemy o zachowanie spokoju do obu stron

Szef MSZ, pytany o pozycję Białorusi w Partnerstwie Wschodnim w kontekście dzisiejszego spotkania prezydentów Putina i Łukaszenki, zapewnił o wsparciu Warszawy dla Mińska.

Białorusini określą, jaka przyszłość polityczna powinna być przed tym krajem

- Wspieramy społeczeństwo białoruskie i państwo białoruskie w utrzymaniu niezależności. To sami Białorusini określą, jaka przyszłość polityczna powinna być przed tym krajem. Unia Europejska jest otwarta, oferuje swoją pomoc i wsparcie, prezentuje jakiś system wartości i to będzie sygnał dla społeczeństwa białoruskiego, którą drogę obrać - zadeklarował minister spraw zagranicznych.

Jacek Czaputowicz przyznał jednak, że kraje Partnerstwa Wschodniego można podzielić na dwie grupy pod względem zaawansowania w dążeniu do Wspólnoty. Te bardziej zaawansowane to Gruzja, Ukraina, Mołdawia i te trochę z innymi ambicjami - Białoruś, Armenia i Azerbejdżan - i są dyskusje, czy te trzy pierwsze należałoby preferować, czy też utrzymać spójność Partnerstwa - powiedział Jacek Czaputowicz.

Szef MSZ dodał, że Polska stoi na stanowisku, by wybory polityczne, także w innych państwach regionu, były dokonywane w sposób "autentycznie suwerenny i pozbawiony zewnętrznych wpływów".

sk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MSZ: kadra kierownicza resortu zmieniona niemal w stu procentach

Ostatnia aktualizacja: 10.09.2018 13:44
Na stanowiskach kierowniczych nie ma obecnie osób, które byłyby na listach współpracowników komunistycznych służb ani absolwentów MGIMO - powiedział w poniedziałek szef MSZ Jacek Czaputowicz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konferencja bliskowschodnia. Tomasz Siemoniak (PO): pomimo kilku deficytów, to ważne wydarzenie

Ostatnia aktualizacja: 14.02.2019 09:31
– Współgospodarz konferencji bliskowschodniej, czyli polski rząd, nie wskazał, jaki interes ma nasz kraj w jej organizacji – powiedział Tomasz Siemoniak, wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej. – Nie należy też tworzyć perspektywy, że w zamian za konferencję lub zakupy uzbrojenia będzie zwiększała się wojskowa obecność USA w Polsce – dodał.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Expose Jacka Czaputowicza. Jakie są priorytety polskiej dyplomacji?

Ostatnia aktualizacja: 14.03.2019 19:57
Sejm przyjął informację szefa MSZ Jacka Czaputowicza o zadaniach polskiej polityki zagranicznej w 2019 r. Jej odrzucenia chcieli posłowie opozycji. 
rozwiń zwiń