X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Komisje w PE: sześciu Polaków na stanowiskach kierowniczych i odwet zwolenników F. Timmermansa

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 21:53
PiS oraz PO mają po trzech wiceprzewodniczących komisji w Parlamencie Europejskim. Beata Szydło nie będzie szefową komisji zatrudnienia i spraw socjalnych. Tak wygląda podsumowanie dnia w europarlamencie, podczas którego dokonano wyboru kierownictwa wszystkich komisji. 
Witold Waszczykowski - wiceprzewodniczący w komisji spraw zagranicznych
Witold Waszczykowski - wiceprzewodniczący w komisji spraw zagranicznychFoto: PAP/Radek Pietruszka

Grupy polityczne podzieliły się stanowiskami już wcześniej zgodnie z metodą D'Hondta. Jednak mimo tych ustaleń kandydatura Beaty Szydło została odrzucona.

>>> CZYTAJ WIĘCEJ: Beata Szydło nie zostanie szefową komisji zatrudnienia w PE. "To odwet"

twitter beata szydło 663.jpg
Beata Szydło nie zostanie szefową komisji zatrudnienia w PE. "To odwet"

Odwet zwolenników Fransa Timmermansa

- To jest odwet. Tu się nie liczą kompetencje ewentualnego przewodniczącego komisji zatrudnienia. Nikt ich nie kwestionował. Nie było żadnej uwagi krytycznej, bo być nie mogło. Nie ma żadnych racji merytorycznych, żeby odrzucić tę kandydaturę - powiedział szef konserwatystów Ryszard Legutko.

Tłumaczył, że to odwet socjalistów za odrzucenie kandydatury Fransa Timmermansa na przewodniczącego Komisji Europejskiej. Na wniosek socjalistów zarządzono głosowanie tajne. 27 europosłów było przeciwko, 21 głosowało za kandydaturą, dwie osoby wstrzymały się od głosu.

- Za tym dzisiejszym głosowaniem stoi środowisko liberalno-lewicowe, które de facto krytykuje nas za nieprzyjmowanie imigrantów, krytykuje nas za to, że demokracja w Polsce zwyciężyła i rządzą ci, którzy rządzą - skomentowała Beata Mazurek.

waszczykowski-1200-fb.jpg
Witold Waszczykowski wiceprzewodniczącym komisji spraw zagranicznych PE

PO zapewnia, że poparła Beatę Szydło

Szef delegacji Platformy Obywatelskiej w Parlamencie Europejskim Andrzej Halicki zapewnił, że europoseł PO poparł Beatę Szydło.

- Zgodnie z wytycznymi EPL byliśmy za tym, by dochować zasady D'Hondta, więc by ten podział, który przynależy poszczególnym formacjom, był zrealizowany przez naszych reprezentantów w komisjach, a w tej komisji mamy akurat jeden głos. Różnica była i tak za duża, więc proszę nie zwalać tej sytuacji na nas - powiedział Andrzej Halicki.

PAP Zdzisław Krasnodębski 1200.jpg
Zdzisław Krasnodębski wiceprzewodniczącym komisji przemysłu i energii PE

Pozostałe głosowania zgodnie z ustaleniami

Trzech europosłów PiS zostało wiceprzewodniczącymi: Witold Waszczykowski - w komisji spraw zagranicznych, Zdzisław Krasnodębski - w komisji przemysłu i energii oraz Ryszard Czarnecki - w komisji petycji.

Z kolei Platforma Obywatelska postawiła przede wszystkim na kwestie budżetowe i regionalne.

- Zadaniem numer jeden dla naszej delegacji jest odzyskanie maksymalnie dużo z tych środków, które w stosunku do poprzedniej perspektywy na razie nie leżą na stole, bo mamy ponad 100 mld zł w tej ofercie ze strony KE mniej - powiedział Andrzej Halicki.

Wiceprzewodniczącymi komisji zostało troje europosłów PO: Janusz Lewandowski - w komisji budżetowej, Krzysztof Hetman - w komisji rozwoju regionalnego i Róża Thun - w komisji rynku wewnętrznego i ochrony konsumentów.

Beata Płomecka / kstar

Czytaj także

Witold Waszczykowski wiceprzewodniczącym komisji spraw zagranicznych PE

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 15:45
Witold Waszczykowski został wybrany na pierwszego wiceprzewodniczącego komisji spraw zagranicznych Parlamentu Europejskiego - informuje Beata Płomecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Beata Szydło nie zostanie szefową komisji zatrudnienia w PE. "To odwet"

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 16:10
Kandydatura Beaty Szydło została odrzucona i nie będzie ona przewodniczącą komisji zatrudnienia i spraw socjalnych Parlamentu Europejskiego - informuje korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Zdzisław Krasnodębski wiceprzewodniczącym komisji przemysłu i energii PE

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 16:10
Profesor Zdzisław Krasnodębski został wybrany na pierwszego wiceprzewodniczącego komisji przemysłu i energii Parlamentu Europejskiego - informuje z Brukseli Beata Płomecka, korespondentka Polskiego Radia.
rozwiń zwiń