X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ursula von der Leyen za przeglądem praworządności, neutralnością klimatyczną i równowagą płci w KE

Ostatnia aktualizacja: 10.07.2019 13:52
- Chcemy poszerzyć dyskusję na całą Europę dotyczącą rządów prawa. Chcemy rzucić więcej światła na tę kwestię i skończyć z piętnowaniem. Zależy nam na wyważonym procesie, przejrzystym dla wszystkich - powiedziała kandydatka na szefową Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen. Na spotkaniu z liberałami-centrystami podkreślała, że zależy jej na przejrzystym procesie.
Audio
  • Kandydatka na przewodniczącą KE Ursula von der Leyen spotka się z szefami wszystkich grup politycznych w PE. Relacja z Brukseli Beaty Płomeckiej (IAR)
Nowa przewodniczącą KE Ursula von der Leyen
Nowa przewodniczącą KE Ursula von der Leyen Foto: PAP/EPA/CLEMENS BILAN
  • Ursula von der Leyen kontynuuje konsultacje w Parlamencie Europejskim i zabiega o poparcie
  • W przyszłym tygodniu europosłowie mają głosować nad jej kandydaturą
  • Niemka opowiada się m.in. za przeglądem praworządności we wszystkich krajach UE

Ursula von der Leyen powiedziała, że powinien nastąpić przegląd we wszystkich krajach pod kątem przestrzegania praworządności. Tłumaczyła, że nie należy skupiać się tylko na wybranych państwach.

pap legutko 1200.jpg
Prof. Ryszard Legutko: skończyły się czasy, gdy decydowali najwięksi z zachodniej Europy

Potwierdziła, że Frans Timmermans, kandydat socjalistów na najwyższe stanowisko w Komisji, pozostanie jej pierwszym wiceprzewodniczącym. Silną pozycję ma mieć także Margrethe Vestager, kandydatka liberałów - w nowej Komisji ma być również wiceprzewodniczącą.

Zabiega o poparcie lewej strony w PE

Ursula von der Leyen poinformowała przy okazji, że chce, by jej Komisja składała się w połowie z kobiet i mężczyzn. Zapowiedziała, że będzie prosić unijne rządy, by przedstawiły dwoje kandydatów - kobietę i mężczyznę. Ursula von der Leyen opowiedziała się też za neutralnością klimatyczną Unii Europejskiej do 2050 roku, czyli za celem, który na szczycie w ubiegłym miesiącu został zablokowany przez kilka krajów, w tym Polskę.

>>> [CZYTAJ TAKŻE] Ursula von der Leyen zabiega o poparcie. Polska chce "sprawiedliwego postępowania"

- Musimy położyć nacisk na zmiany klimatyczne. Czasu jest coraz mniej. Powinniśmy być bardziej ambitni - dodała.

Kandydatka na przewodniczącą Komisji zabiega między innymi o poparcie lewej strony europarlamentu, która do tej pory sygnalizowała, że nie zamierza jej poprzeć. Do zaakceptowania przewodniczącej Komisji potrzeba co najmniej 376 europosłów z 751. By jednak mieć mocny mandat od samego początku, Niemka próbuje zebrać poparcie możliwie jak największej liczby europosłów.

paw/

Czytaj także

Piotr Jendroszczyk: Ursula von der Leyen będzie samodzielnie funkcjonować

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 20:14
- Ursula von der Leyen jest zdecydowaną zwolenniczką pogłębiania Unii Europejskiej. Jest też sceptycznie nastawiona do wydarzeń, które dzieją się w Polsce w kontekście reformy wymiaru sprawiedliwości - powiedział w audycji "Więcej świata" Piotr Jendroszczyk ("Rzeczpospolita").
rozwiń zwiń

Czytaj także

Konserwatyści w PE uzależniają poparcie dla U. von der Leyen od kilku warunków

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 22:20
Europejscy konserwatyści jeszcze nie zdecydowali, czy poprą Ursulę von der Leyen na przewodniczącą Komisji Europejskiej. Deputowani PiS-u, którzy dominują w grupie podkreślają, że ich głosy będą kluczowe.
rozwiń zwiń