X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Reforma sądownictwa w Polsce znów na unijnym spotkaniu ministerialnym

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2019 12:48
Kwestie praworządności i reformy sądownictwa w Polsce powracają na unijne spotkanie ministerialne - informuje brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Audio
  • Reforma sądownictwa w Polsce powraca na unijne spotkanie ministerialne (Beata Płomecka/Polskie Radio)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Zolnierek

Brukselska korespondentka PR Beata Płomecka dowiedziała się nieoficjalnie, że Finlandia, kierująca w tym półroczu pracami Wspólnoty, wpisała ten punkt do programu przyszłotygodniowego spotkania unijnych ministrów do spraw europejskich. Ostatecznie agenda zostanie zaakceptowana przed spotkaniem zaplanowanym na 18 lipca.

timmermans_1200.jpg
Frans Timmermans ponownie krytykuje Polskę za zmiany w sądownictwie

"To będzie ocena bieżącej sytuacji"

Z informacji korespondentki Polskiego Radia wynika, że nie ma to być oficjalne wysłuchanie, ale podsumowanie dotychczasowego dialogu Brukseli z Warszawą.

- Nie spodziewamy się długiej dyskusji, to będzie ocena bieżącej sytuacji - powiedział Beacie Płomeckiej jeden z unijnych dyplomatów.

Tak jak w przeszłości najpierw swoją ocenę przedstawi Komisja Europejska, później Polska zaprezentuje swoje stanowisko i jeśli jakiś kraj zechce zabrać głos, będzie mógł to zrobić.

Ten temat powraca po dłuższej przerwie. W tym miesiącu, podobnie jak i w ubiegłym, reforma sądownictwa w Polsce nie była omawiana na unijnych spotkaniach ministerialnych. Na wpisywanie tego tematu do programu nie decydowała się Rumunia.

Niektórzy komentowali, że ta formuła procedury związanej z artykułem 7 już się wyczerpała. Inni, że nie było żadnych nowych informacji i dyskusja byłaby bezprzedmiotowa.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

KE czeka na kolejne zmiany w ustawach sądowych, Polska odrzuca presję czasu

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2018 19:15
Wiceminister spraw zagranicznych Konrad Szymański powiedział w Luksemburgu, że wprawdzie następuje zbliżenie stanowisk, ale różnice zdań wciąż są widoczne. Wiceszef MSZ mówił o tym po unijnej naradzie ministerialnej w Luksemburgu poświęconej reformom wymiaru sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ: coraz mniej argumentów za procedurą przeciwko Polsce, ale silna presja utrzymuje się

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2018 15:59
Szef MSZ Jacek Czaputowicz uważa, że jest coraz mniej argumentów za utrzymywaniem procedury przeciwko Polsce w związku z przyjętą nowelizacją o Sądzie Najwyższym. Jednak według niego, presja na nasz kraj utrzymuje się, by osłabić pozycję przed majowymi wyborami do Europarlamentu, albo podczas rozmów o przyszłym budżecie Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Frans Timmermans ponownie krytykuje Polskę za zmiany w sądownictwie

Ostatnia aktualizacja: 30.04.2019 14:52
Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej Frans Timmermans ponownie skrytykował zmiany w sądownictwie w Polsce. Jak poinformował rzecznik Komisji, Frans Timmermans przedstawił najnowsze informacje na temat praworządności w naszym kraju i w Rumunii na posiedzeniu unijnych komisarzy. Rzecznik nie podał żadnych szczegółów.
rozwiń zwiń