X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Polska na 13. miejscu rankingu państw, w których warto żyć i pracować

Ostatnia aktualizacja: 08.07.2019 15:55
Polska awansowała o 10 miejsc na 13. pozycję w rankingu HSBC Expat. W pierwszej trójce krajów, gdzie najlepiej się żyje, zakłada rodziny i pracuje znalazły się: Szwajcaria, Singapur, Kanada. 
Polska awansowała na 13. pozycję w rankingu miejsc, gdzie warto żyć i pracować
Polska awansowała na 13. pozycję w rankingu miejsc, gdzie warto żyć i pracowaćFoto: Maciej Margas, Aleksandra Łogusz/mat. pras.

Na kolejnych miejscach w pierwszej dziesiątce uplasowały się: Hiszpania, Nowa Zelandia, Australia, Turcja, Niemcy, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Wietnam. 

premier_morawiecki1200.jpg
Premier Mateusz Morawiecki: rodziny powinny być fundamentem rozwoju

Polska wskazywana jako dobre miejsce do życia

Polska awansowała o 10 pozycji od ubiegłego roku, zajmując 13. miejsce wśród destynacji ekspatów, czyli specjalistów, którzy opuścili ojczyznę, aby podjąć pracę za granicą.

Nasz kraj był wskazywany jako dobre miejsce do życia ze względu na: "możliwość realizacji aspiracji w zakresie rozwoju kariery, doskonalenia umiejętności prywatnych i zawodowych", a także osiągnięcia równowagi między życiem zawodowym i prywatnym. 

Na pierwszym miejscu Szwajcaria

82 proc. badanych, którzy przeprowadzili się do Szwajcarii deklaruje, że od czasu przeprowadzki poprawiła się ich jakość życia. 72 proc. uważa, że otoczenie jest czystsze i atrakcyjniejsze niż w ich ojczyźnie, a 42 proc. czuje się fizycznie zdrowiej. 

- Wysoka jakość życia i konkurencyjne wynagrodzenie oraz atrakcyjne otoczenie umożliwiły Szwajcarii awans z 8. miejsca w ubiegłym roku. Singapur, który przez cztery lata z rzędu zajmował pierwsze miejsce, uplasował się na drugiej pozycji - czytamy w komunikacie dotyczącym rankingu. 

Signapur i Kanada najbardziej przyjazne zagranicznym gościom

Singapur, który zajął drugie miejsce w zestawieniu, jest najlepszym miejscem na świecie dla osób przeprowadzających się z dziećmi.

Trzecia na podium Kanada jest uważana za drugie po Turcji "najbardziej przyjazne miejsce na świecie dla zagranicznych gości". 

Doroczny ranking HSBC Expat Annual League Table został zrealizowany przez YouGov na zlecenie HSBC i dotyczył różnych aspektów życia i pracy poza krajem pochodzenia (np. warunków wychowywania dzieci, wynagrodzenia czy łatwości aklimatyzacji). W tegorocznym badaniu uczestniczyło 18059 ekspertów z całego świata.

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier Mateusz Morawiecki: rodziny powinny być fundamentem rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 20:10
- Chcemy, żeby Polską rządziły rodziny, to one powinny być fundamentem rozwoju - powiedział premier Mateusz Morawiecki w niedzielę w Kielnie (woj. pomorskie), gdzie wziął udział w rodzinnym, wakacyjnym festynie bezpieczeństwa. 
rozwiń zwiń