X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

UE wzywa Iran do wstrzymania wzbogacania uranu

Ostatnia aktualizacja: 07.07.2019 16:02
- Unia Europejska wzywa Iran do zaprzestania działań wzbogacających uran i przestrzegania porozumienia nuklearnego - informuje brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka.
Iran rozpoczyna wzbogacanie uranu powyżej poziomu ustalonego w porozumieniu nuklearnym - ogłosiły władze tego państwa
Iran rozpoczyna wzbogacanie uranu powyżej poziomu ustalonego w porozumieniu nuklearnym - ogłosiły władze tego państwaFoto: PAP/EPA/HO HANDOUT

Oświadczenie w tej sprawie przesłała Polskiemu Radiu Maja Kocijanczicz, rzeczniczka szefowej unijnej dyplomacji. To reakcja na decyzję władz w Teheranie o wzbogacaniu uranu powyżej poziomu ustalonego w układzie jądrowym z 2015 roku. 

>>> CZYTAJ WIĘCEJ: Władze Iranu: rozpoczynamy wzbogacanie uranu powyżej poziomu z układu nuklearnego


Iran 1200 pap.jpg
Władze Iranu: rozpoczynamy wzbogacanie uranu powyżej poziomu z układu nuklearnego

Zdecydowana reakcja unijnej dyplomacji

- Zdecydowanie wzywamy Iran, by wycofał się ze wszystkich działań, które są niezgodne z jego zobowiązaniami zawartymi w porozumieniu nuklearnym - brzmi oświadczenie rzeczniczki szefowej unijnej dyplomacji. Maja Kocijanczicz napisała o dużym zaniepokojeniu zapowiedziami władz w Teheranie.

- Wezwaliśmy Iran, aby nie podejmował dalszych działań, które podważają umowę nuklearną - dodała.

Rzeczniczka poinformowała też, że szefowa unijnej dyplomacji czeka na raport inspektorów Międzynarodowej Agencją Energii Atomowej w tej sprawie.

Federica Mogherini jest także w kontakcie z krajami, które w 2015 roku podpisały z Iranem porozumienie nuklearne, czyli Wielką Brytanią, Francją i Niemcami, a także USA, Rosją i Chinami. Na podstawie tych konsultacji zapadną decyzje o kolejnych krokach. 

kstar

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

"Iran gotów do rozmów dot. wzbogacania uranu"

Ostatnia aktualizacja: 07.02.2012 20:28
- Unia Europejska niepotrzebnie słucha Stanów Zjednoczonych w sprawie irańskiego programu nuklearnego - powiedział w specjalnym wywiadzie dla Polskiego Radia ambasador Iranu w Polsce Samad Ali Lakizadeh.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Iran: w piątek zwiększymy szybkość wzbogacania uranu

Ostatnia aktualizacja: 26.06.2019 12:00
Iran przyspieszy wzbogacanie uranu po upływie w czwartek terminu danego mocarstwom europejskim - oświadczył rzecznik irańskiej agencji energii atomowej Behruz Kamalwandi.
rozwiń zwiń