X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Tunezja: policjanci zastrzelili zamachowca-samobójcę. Oprócz niego nikt nie zginął

Ostatnia aktualizacja: 03.07.2019 11:20
Tunezyjska policja zlikwidowała we wtorek mężczyznę, który miał na sobie pas Szahida. Próbował się on wymknąć ścigającym go agentom służb, ale został okrążony we wchodzącym w skład aglomeracji Tunisu mieście At-Tadamun, gdzie go zabito.
Miejsce zastrzelenia zamachowca-samobójcy
Miejsce zastrzelenia zamachowca-samobójcyFoto: PAP/EPA/MOHAMED MESSARA

Mężczyzna to poszukiwany przez policję radykalny islamista Aymen Smiri. Jak poinformował rzecznik ministerstwa spraw wewnętrznych, policja otworzyła ogień, gdy Smiri zaczął stawiać opór. Dodał, że oprócz zamachowca-samobójcy nikt nie zginął.

tun12.jpg
Tunezja: dwa ataki samobójcze. Nie żyje policjant, są ranni

Agencja Reuters pisze, że według świadków to nie służby specjalne zlikwidowały potencjalnego terrorystę, ale on sam targnął się na swe życie, gdy został otoczony przez funkcjonariuszy. W ocenie świadków eksplozja wywołana zdetonowaniem ładunku "była bardzo silna".

Zamachy na policjantów

To kolejny z zamachów bombowych, do jakich doszło w ostatnich dnia w Tunisie. W czwartek miały miejsce dwa ataki na funkcjonariuszy policji, w których zginął jeden oficer i kilkanaście osób odniosło rany. Do obydwu ataków przyznało się Państwo Islamskie.

Tunezyjskie siły bezpieczeństwa są regularnym celem ugrupowań działających głównie w regionach górskich przy granicy z Algierią. Od 2011 r., gdy obalony został prezydent Zin el-Abidine Ben Ali i zakończyła się dyktatura, siły wojskowe i policja starają się zneutralizować zagrożenie terrorystyczne.

Sytuacja poprawiła się po poważnych atakach terrorystycznych, do jakich doszło w 2015 r., gdy podjęto działania na rzecz ochrony bezpieczeństwa. W zamachach tych zginęło 60 zagranicznych turystów i 13 funkcjonariuszy tunezyjskich służb.

Władze Tunezji zaniepokojone

Po trzech latach zamachowcy znowu przypomnieli o sobie. W październiku ub.r. 30-letnia samobójczyni wysadziła się w powietrze przed wejściem do jednego z hoteli przy alei Habiba Burgiby, będącej główną arterią stolicy Tunezji. W zamachu obrażenia odniosło 15 osób, w tym - 10 policjantów.

- Ten samobójczy zamach był "odosobnionym aktem" - podkreślały wówczas władze, zaniepokojone perspektywą omijania Tunezji przez turystów, którzy właśnie w 2018 r. zaczęli ponownie odwiedzać ten kraj. Dochody z turystyki są niezwykle ważne dla zmagającej się z kryzysem gospodarczym Tunezji. Najnowsza seria ataków wydaje się przeczyć tezie o odosobnionym charakterze tych ataków.

bb

Czytaj także

Andrzej Mroczek: zamachowcy osiągnęli efekt psychologiczny

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2019 16:51
- Nie ulega wątpliwości, że zamachowcy chcieli osiągnąć efekt psychologiczny i na pewno został on osiągnięty, zwłaszcza biorąc pod uwagę rozpoczęty sezon turystyczny - powiedział w Polskim Radiu 24 Andrzej Mroczek, ekspert ds. bezpieczeństwa (Collegium Civitas).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena El Ghamari: zamachy podkopują turystykę Tunezji

Ostatnia aktualizacja: 28.06.2019 16:32
- Zamachy podkopują główne źródło gospodarki Tunezji, czyli turystykę - mówiła w Polskim Radiu 24 Magdalena El Ghamari, ekspert ds. bezpieczeństwa.
rozwiń zwiń