X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Jerzy Kwieciński w Luksemburgu: zgoda na budżet UE dopiero w przyszłym roku

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 16:26
Minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński przewiduje, że nie uda wynegocjować nowego budżetu Unii Europejskiej w tym roku, jak planowano.
Minister Jerzy Kwieciński podczas spotkania z Barbarą Lezzi
Minister Jerzy Kwieciński podczas spotkania z Barbarą LezziFoto: twitter.com/MIR_GOV_PL

Początkowo zakładano, że wydatki Wspólnoty na lata 2021-2027 zostaną uzgodnione do jesieni. Później mówiło się o grudniu. Minister Kwieciński uważa, że kompromis będzie możliwy dopiero w drugiej połowie przyszłego roku, podczas przewodnictwa Niemiec w Unii. Według niego, starania Finlandii, by stało się w najbliższych miesiącach, raczej nie przyniosą rezultatu.

- Generalnie jestem optymistą, ale tutaj jestem pesymistą. Wydaje mi się, że szanse nie są wielkie - powiedział polski minister. Dodał, że po Finlandii, w pierwszej połowie przyszłego roku, przewodnictwo w Unii będzie sprawować po raz pierwszy Chorwacja.

Przygotowanai programów operacyjnych


- Nie sądzę, żeby Chorwatom udało się doprowadzić do kompromisu. Myślę, że będzie tak jak zawsze, że niestety do porozumienia będzie dochodziło w ostatnich miesiącach i wiele krajów liczy na to, że silny kraj jakim są Niemcy, będą miały za zadanie doprowadzić do kompromisu - powiedział minister Kwieciński.

Porozumienie dopiero w drugiej połowie przyszłego roku stanowi ryzyko opóźnień w realizacji programów z wykorzystanie unijnych funduszy. Minister poinformował, że w związku z tym wysiłki już teraz koncentrują się na przygotowaniach programów operacyjnych, by mogły szybko ruszyć.

- Żeby w momencie, kiedy już będziemy mieli kompromis w sprawach finansowych, żeby tylko powstawiać liczby we właściwe rubryki i ruszyć z realizacją nowej perspektywy finansowej - dodał.

nk

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Pat w sprawie finansów UE. Przyjęcie budżetu przełożone na grudzień

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2019 08:12
Planowane przyjęcie wieloletniego, unijnego budżetu opóźnia się i teraz zostało przesunięte na grudzień. Taki zapis znalazł się w projekcie wniosków na szczyt, który odbędzie się w przyszłym tygodniu i który widziała brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Szef MSZ pyta KE, jak brexit wpłynie na sposób podejmowania decyzji w Unii

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2019 20:09
Szef polskiej dyplomacji poprosił Komisję Europejską o raport dotyczący tego, jak ewentualny brexit wpłynie na sposób podejmowania decyzji w Unii Europejskiej. Warszawa ma bowiem wątpliwości co do pomysłu znoszącego jednomyślność w sprawach zagranicznych i zastąpienia go kwalifikowaną większością. Obawia się, że po wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii największe kraje będą dyktować warunki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Kamil Zajączkowski: UE bez USA nie stanowi aż takiej siły militarnej

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2019 20:24
- Unia Europejska w najnowszym wydaniu powstała na początku lat 90. i jest zwycięstwem neoliberalizmu - powiedział w Polskim Radiu 24 dr Kamil Zajączkowski, europeista z Uniwersytetu Warszawskiego  
rozwiń zwiń