X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rosja: polski obywatel skazany na 14 lat kolonii karnej za szpiegostwo

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2019 11:37
Moskiewski Sąd Miejski skazał obywatela polskiego oskarżonego o szpiegostwo. Otrzymał on karę 14 lat kolonii karnej o zaostrzonym rygorze - poinformowała agencja TASS, powołując się na służby prasowe sądu. Według FSB mężczyzna miał organizować "wywóz komponentów S-300 do Polski" i "działał w interesach polskiej organizacji będącej czołowym dostawcą narodowych sił zbrojnych i służb specjalnych".
Flaga Rosji
Flaga RosjiFoto: pixabay.com

TASS podaje, że skazany nazywa się Marian Radzajewski.

Proces toczył się za zamkniętymi drzwiami, ponieważ sprawie nadano status tajnej.

- Sąd uznał Mariana Radzajewskiego za winnego popełnienia przestępstwa na podstawie art. 276 Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej ("szpiegostwo") i skazał go na 14 lat w kolonii ścisłego reżimu - powiedział przedstawiciel sądu, którego cytuje TASS.

TASS powołuje się na informacje od służby prasowej sądu. Z kolei od służb komunikacji publicznej FSB agencja państwowa TASS miała usłyszeć, że mężczyzna miał próbować wywozić z Rosji do Polski "komponenty S-300". 

FSB: "na gorącym uczynku"

Rosyjska agencja przekazała komunikat Federalnej Służby Bezpieczeństwa (FSB), która podała, że funkcjonariusze tych służb zatrzymali Polaka na gorącym uczynku. Według FSB polski obywatel "próbował organizować wywiezienie z Federacji Rosyjskiej do Polski produkcji o przeznaczeniu wojskowym, zawierającej informacje stanowiące tajemnicę państwową".

"Cudzoziemiec poszukiwał możliwości uzyskania tajnych części zestawu rakietowego S-300 w celu ich późniejszego nielegalnego wywiezienia do Polski" - głosi oświadczenie FSB. Służby te utrzymują, że zatrzymanie nastąpiło podczas próby dokonania transakcji.

Oświadczyły też, że w toku śledztwa ustalono, że zatrzymany "działał w interesach polskiej organizacji będącej czołowym dostawcą narodowych sił zbrojnych i służb specjalnych".

Proces rozpoczął się 10 czerwca. Artykuł Kodeksu karnego, którego dotyczyły zarzuty wobec polskiego obywatela, przewiduje karę od 12 do 20 lat pozbawienia wolności.

PAP/TASS/agkm

Zobacz więcej na temat: szpieg ŚWIAT Rosja
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Estonia: wyrok więzienia dla byłego żołnierza za szpiegowanie dla Rosji

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 21:01
Sąd w Tallinie skazał byłego oficera estońskiej armii i jego ojca na wyroki więzienia, uznając ich za winnych zdrady kraju w związku z przekazywaniem Rosji tajemnic państwowych i poufnych danych wojskowych - poinformowała w poniedziałek agencja dpa.
rozwiń zwiń