X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Witold Waszczykowski: chcemy żyć w czystym kraju, ale nie kosztem rozwoju

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2019 22:45
- Premier Mateusz Morawiecki dobrze zrobił, wetując ustalenia klimatyczne ostatniego unijnego szczytu, ponieważ obecna europejska polityka w tym zakresie jest efektem ideologicznych fobii. Wszyscy chcemy żyć w czystym kraju, ale to nie może odbywać się kosztem rozwoju – powiedział w Polskim Radiu 24 Witold Waszczykowski, eurodeputowany PiS i  były minister spraw zagranicznych.
Audio
Witold Waszczykowski
Witold Waszczykowski Foto: PR24/AK

Gość PR24 zaznaczył, że obecnie największym trucicielem w Europie są Niemcy. - Francja, Wielka Brytania i Włochy też są daleko przed nami pod względem wydzielania gazów cieplarnianych, dlatego te kraje powinny reformy zacząć od siebie – podkreślił Witold Waszczykowski.

Eurodeputowany mówił również o trwających negocjacjach w sprawie obsady szefów najważniejszych unijnych instytucji. - W tej chwili w Unii Europejskiej jest trend, by odwrócić zwyczaj, że najważniejsze stanowiska w unijnych instytucjach zajmują przedstawiciele partii europejskich. Teraz negocjacje trwają raczej między szefami rządów, a mniej między ugrupowaniami w Unii Europejskiej – powiedział polityk.

Jak zaznaczył, premier Morawiecki reprezentuje największe państwo z tej części Europy. - Ma za sobą grupę Wyszehradzką i Trójmorze. Więc jedno z istotnych stanowisk powinno należeć się przedstawicielowi naszej części Europy, niekoniecznie Polski. Uważam, że trudno będzie w tej chwili usadowić Polaka na znaczącym, unijnym stanowisku - po Donaldzie Tusku i po Jerzym Buzku. Ale przedstawiciel naszej części Europy na pewno będzie. Bardzo ważną kandydaturą jest Dalia Grybauskaitė. Byłaby reprezentantką naszej wrażliwości – tej części Europy – podkreślił gość PR24.

- Jesteśmy najsilniejszą frakcją w EKR, która również powinna mieć przedstawiciela w prezydium Parlamentu Europejskiego. Jeden z przewodniczących powinien wywodzić się z EKR. Nie ma jeszcze decyzji w tej sprawie – dodał Witold Waszczykowski.

Więcej w nagraniu.

Gospodarzami programu byli Grzegorz Jankowski i Grzegorz Adamczyk.

Polskie Radio 24

---------------------

Data emisji: 23.06.2019

Godzina emisji: 21.06

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

UE nie przyjęła celu klimatycznego m.in. za sprawą Polski

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2019 13:19
W Brukseli zakończył się dwudniowy szczyt Unii Europejskiej. Polska wraz z kilkoma innymi państwami unijnymi zablokowała zapisy wniosków końcowych, które mówiły o dojściu Unii Europejskiej do neutralności klimatycznej do 2050 roku.
rozwiń zwiń