X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Paweł Kowal: Putin chciał się pokazać jako prezydent empatyczny

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2019 21:21
"Gorąca linia z Władimirem Putinem" to program telewizyjny, w którym Rosjanie mogą zadawać pytania prezydentowi. W tegorocznej edycji, zdaniem komentatorów, odpowiedzi głowy państwa były stonowane. - Wiemy, że wcześniej z Putinem pracowali eksperci. Analizowano, co i jak ma mówić, ale nie udało się ukryć pewnej słabości tej władzy – powiedział w PR24 prof. Paweł Kowal z Instytutu Studiów Politycznych PAN. Gościem audycji była także dr Agnieszka Bryc z UMK w Toruniu.
Audio
  • 20.06.19 Paweł Kowal: Putin chciał się pokazać jako prezydent empatyczny
Władimir Putin podczas dorocznego programu telewizyjnego, w czasie którego odpowiada na pytania Rosjan
Władimir Putin podczas dorocznego programu telewizyjnego, w czasie którego odpowiada na pytania RosjanFoto: PAP/EPA/ALEXEI DRUZHININ / SPUTNIK / KREMLIN POOL

Rosyjski prezydent kolejny raz odpowiadał na pytania zadawane przez zwykłych Rosjan, dotyczące życia społeczno-politycznego i społeczno-gospodarczego kraju, a także sytuacji międzynarodowej. Jak podkreślają komentatorzy, w tym roku stanowisko Putina przedstawiane podczas udzielania odpowiedzi było bardzo stonowane.

- Oglądając program, można było odnieść wrażenie, że wszyscy byli tam sobą zmęczeni, trochę znudzeni. Prezydent występował w tej roli po raz siedemnasty. Można się zastanawiać jak po raz kolejny utrzymać zainteresowanie własnego społeczeństwa i zaskoczyć czymś nowym. Nie dziwię się, że ten program traci popularność. Z roku na rok faktycznie jest mniej intensywnie oglądany. Istotna jest także utrata popularności prezydenta Putina oraz olbrzymie kłopoty w wymiarze międzynarodowym, ale przede wszystkim te wewnętrzne, społeczne. Przez pierwszą godzinę mówiono o tym, jak trudno jest żyć w Rosji, jak bardzo spadł poziom życia. Tego wcześniej nie było. Dało się zauważyć rozczarowanie - powiedziała w Polskim Radiu 24 Agnieszka Bryc.

Zdaniem Pawła Kowala można mówić o pewnym wyczerpaniu się obecnej władzy w Rosji. - Wiemy, że z Putinem pracowali eksperci. Analizowano, co i jak ma mówić, ale nie udało się ukryć pewnej słabości tej władzy, pewnego wyczerpania. Myślę, że kluczem jest nieumiejętność reakcji na pewien stan rosyjskiego społeczeństwa, który można określić jako swego rodzaju marazm. Putin cały czas marzył o tym, żeby uzasadnić swoją władzę. Do pewnego momentu tym uzasadnieniem były bardzo wysokie wyniki badań opinii publicznej. Potem była modernizacja, a później tylko obietnica modernizacji. W tle istniała też zawsze jakaś wojna, w której walczy Rosja. Było również coś, co można nazwać totalną militaryzacją wyobraźni ludzi. Dziś społeczeństwo w Rosji jest sfrustrowane, a konkurenci Putina go podgryzają. Doradzono mu, aby opowiadał ludziom o tym, iż on wie jak jest, że jest źle. Pokazał się jako prezydent empatyczny. To jest jakaś możliwość wychodzenia z tej sytuacji - podkreślił gość PR24.

Więcej w całej audycji.

Rozmawiał Bogumił Husejnow.

Polskie Radio 24

-------------------------

Data emisji: 20.06.2019

Godzina emisji: 20.33

Zobacz więcej na temat: Rosja Władimir Putin ŚWIAT
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Putin oskarża USA o "walkę bez reguł" w wojnie handlowej

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2019 13:04
Prezydent Rosji Władimir Putin zarzucił Stanom Zjednoczonym, że w kontekście prowadzonych przez to państwo "wojen handlowych" stosuje ono "walkę bez reguł". Zaapelował o odbudowanie zaufania i ustalenie zasad sprawiedliwej współpracy gospodarczej.
rozwiń zwiń