X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

W Moskwie policja zatrzymała ponad 400 uczestników pokojowej demonstracji

Ostatnia aktualizacja: 12.06.2019 18:36
Według różnych danych od 1200 do 2000 osób protestowało przeciwko samowoli funkcjonariuszy organów ścigania i w obronie więźniów politycznych. Protest zorganizowano w związku z zatrzymaniem reportera portalu Meduza. Iwan Gołunow został bezpodstawnie oskarżony o posiadanie dużych ilości narkotyków. Dzięki kilkudniowej akcji tysięcy dziennikarzy, intelektualistów i artystów został oczyszczony z zarzutów i zwolniony z domowego aresztu.
Audio
  • Moskiewska policja zatrzymuje demonstrantów (IAR)
Moskiewska policja brutalnie zatrzymuje demonstrantów
Moskiewska policja brutalnie zatrzymuje demonstrantówFoto: PAP/EPA/YURI KOCHETKOV

Protestujący wyszli na ulice, aby zażądać pociągnięcia do odpowiedzialności karnej policjantów, którzy podrzucili Iwanowi Gołunowi narkotyki. Domagali się także przeprowadzenia śledztwa i ujawnienia zleceniodawcy prowokacji zorganizowanej przeciwko reporterowi Meduzy. Uczestnicy demonstracji podkreślali, że Gołunowa uratowała przed sfałszowanym procesem i wieloletnim pobytem w łagrze solidarność środowiska dziennikarskiego. Tłumaczyli, że taką solidarność trzeba okazywać wszystkim więźniom politycznym.

- Widzimy, że jeśli jesteśmy zdecydowani, to oni pasują. Trzeba więc dalej działać. Jeśli naciśniemy, żeby oni odeszli, to odejdą - mówili demonstranci.

Policjanci otaczający miejsce zbiórki demonstrantów ogłosili przez megafony, że zgromadzenie jest nielegalne i od pierwszych minut zatrzymywali protestujących, odprowadzając ich do zakratowanych autobusów. Tłum wykrzykiwał hasła: "Zatrzymać terror policji", "Hańba" i "To jest nasze miasto".

Wśród zatrzymanych są między innymi dziennikarze: Meduzy, Reutera, "Kommiersanta" i telewizji Deszcz.

mr


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MSW Rosji: Iwan Gołunow został zwolniony z aresztu domowego

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 18:30
Rosyjski dziennikarz śledczy Iwan Gołunow wyszedł na wolność. Dziennikarz we wtorek wieczorem opuścił budynek głównego zarządu śledczego policji w Moskwie. Gołunow podziękował za okazywane mu wsparcie i powiedział, że musi teraz "dojść do siebie".
rozwiń zwiń