X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

KE wznawia rozmowy z Rosją ws. tranzytu gazu przez Ukrainę. Wedle Komisji sprawa jest pilna

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2019 15:44
Komisja Europejska wznawia rozmowy z Rosją w sprawie tranzytu gazu przez Ukrainę od stycznia przyszłego roku. Wiceszef Komisji odpowiedzialny za sprawy energetyczne Marosz Szefczovicz leci jutro do Moskwy na rozmowy.
Wiceszef KE Marosz Szefczovicz
Wiceszef KE Marosz SzefczoviczFoto: Shutterstock/Alexandros Michailidis

Wraz z końcem tego roku wygasa umowa z Gazpromem na tranzyt błękitnego paliwa przez Ukrainę. Komisja Europejska, która wspiera Kijów, uważa, że sprawa jest pilna i należy już teraz rozpocząć rozmowy na temat nowego kontraktu gwarantującego przesył gazu do Europy.

Uważa bowiem, że w przypadku nawet krótkiej przerwy Rosja - owszem - dostarczy do unijnych krajów zakontraktowany gaz, ale z wykorzystaniem nowy tras przesyłowych, omijających Ukrainę. Stąd wizyta wiceszefa Komisji w Moskwie i rozmowy między innymi z ministrem energetyki Rosji. - Spotka się także z wicepremierem, ministrem finansów, ma też zaplanowane spotkania z przedstawicielami biznesu - poinformowała rzeczniczka Komisji Anca Paduraru.

Ostatnie trójstronne spotkanie na temat tranzytu gazu na szczeblu ministrów odbyło się w styczniu. Nie udało się wtedy osiągnąć porozumienia. Uznano, że rozmowy zostaną wznowione po wyborach prezydenckich na Ukrainie. Nieoficjalnie mówi się, że Rosja na razie zwleka z jakimkolwiek decyzjami i czeka do jesieni, bo wtedy zbliżająca się zima sprawi, że łatwiej jej będzie stawiać warunki władzom w Kijowie. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Ukraiński koncern paliwowy Naftohaz złożył skargę do Komisji Europejskiej na rosyjski Gazprom

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 23:17
Chodzi o rosyjskie działania godzące w konkurencję na rynku paliw. Ukraina ma nadzieję, że dzięki skardze uda się uniknąć negatywnych skutków związanych z budowanym przez Rosjan gazociągiem Nord Stream 2.
rozwiń zwiń