X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Szef KE: chciałbym, żeby Komisja wydała rekomendację przyjęcia Chorwacji do strefy Schengen

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2019 17:48
Przewodniczący Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker podbudował w piątek nadzieje Chorwacji na szybkie dołączenie do strefy Schengen i wejście do "poczekalni" strefy euro - europejskiego mechanizmu stabilizacji walutowej ERM II.
Jean-Claude Juncker (po lewej) i premier Chorwacji Andrej Plenkovic
Jean-Claude Juncker (po lewej) i premier Chorwacji Andrej Plenkovic Foto: PAP/EPA/ANTONIO BAT

- Chciałbym, żeby Komisja Europejska wydała przed zakończeniem kadencji rekomendację przyjęcia Chorwacji do strefy Schengen - powiedział Juncker dziennikarzom w Zagrzebiu po rozmowie z chorwackim premierem Andrejem Plenkoviciem. Oznaczałoby to, że Chorwacja mogłaby dołączyć do strefy Schengen już w przyszłym roku. Obecna kadencja KE upływa w październiku.

Plenković oświadczył, że oczekuje na potwierdzenie jesienią przez KE, iż jego kraj spełnia wszystkie kryteria techniczne członkostwa w strefie Schengen.

Chorwacja została przyjęta do UE w 2013 r., ale żeby wejść do strefy Schengen musi przekonać Brukselę, że jest w stanie skutecznie kontrolować zewnętrzną granicę wspólnoty, co jest szczególnie drażliwą kwestią od czasu kryzysu migracyjnego z 2015 r.

Juncker powiedział też, że KE poprze starania Chorwacji o wejście do mechanizmu ERM II. - Sądzę, że Chorwacja jest gotowa na ERM II - oświadczył, wskazując na wysokie tempo wzrostu gospodarczego i szybko malejące zadłużenie tego kraju. Decyzja w tej sprawie będzie należała do Europejskiego Banku Centralnego. Chorwacja ma nadzieję wejść do ERM II - dwuletniej "poczekalni" strefy euro - w przyszłym roku. 

dcz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Szef MSZ Węgier: Jean-Claude Juncker niezdolny do kierowania KE

Ostatnia aktualizacja: 30.10.2018 21:42
Minister spraw zagranicznych Węgier oświadczył, że Jean-Claude Juncker udowodnił, iż jest niezdolny do kierowania Komisją Europejską.
rozwiń zwiń