X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Spotkanie marszałka Stanisława Karczewskiego z Polakami z Grodzieńszczyzny

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 23:59
Marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski spotkał się w czwartek z mieszkającymi w Grodnie Polakami, aktywistami Związku Polaków na Białorusi i Polskiej Macierzy Szkolnej.
Audio
  • Marszałek Senatu odsłonił tablicę pamiątkową Czesława Niemena (IAR)
Spotkanie marszałka Senatu z Polakami w Grodnie
Spotkanie marszałka Senatu z Polakami w GrodnieFoto: Włodzimierz Pac, Polskie Radio

- Są różne przeszkody, zakręty w tej działalności, ale wy trwacie i działacie, za co bardzo serdecznie państwu dziękuję – powiedział Karczewski podczas spotkania z aktywistami organizacji polskich w Konsulacie Generalnym RP w Grodnie.

- Jesteśmy tu przede wszystkim po to, by rozmawiać z wami, ale także po to, by rozmawiać z władzami Białorusi. M.in. o "prostowaniu" pewnych spraw, które nie zawsze są łatwe – podkreślił.

Dodał, że jest przekonany, iż działania Polski na rzecz dialogu z władzami białoruskimi służą interesom polskiej mniejszości.

Marszałek odsłonił tablicę pamiątkową Czesława Niemena

Stanisław Karczewski odsłonił w Grodnie tablicę pamiątkową poświęconą Czesławowi Niemenowi. Została ona umieszczona na ścianie szkoły, do której w młodości uczęszczał polski piosenkarz, instrumentalista i kompozytor.

Marszałek Karczewski zwrócił uwagę, że na uroczystość odsłonięcia tablicy przybyło wiele ludzi. - To znaczy, że tak wiele osób kocha Czesława Niemena, że tak wiele osób kocha Polskę - powiedział.

Nawiązując do relacji polsko-białoruskich Stanisław Karczewski powiedział, że z szefem białoruskiego Senatu już od wielu miesięcy trwają rozmowy między innymi o tym, jak budować granice między Polską i Białorusią, aby ona łączyła. Dodał, że zawsze w tych rozmowach pamięta się o Polakach mieszkających na Białorusi. Zapewnił, że Polska nigdy o nich nie zapomni.

Małgorzata Niemen-Wydrzycka, wdowa po artyście, powiedziała Polskiemu Radiu, że jadąc na uroczystość do Grodna odczuła, iż historia zatoczyła koło. - Tablica w Grodnie poświęcona Czesławowi jest czymś szczególnym, wyjątkowym, Ja jestem ogromnie przejęta - powiedziała.

W uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej wziął udział Michaił Miaśnikowicz, przewodniczący Rady Republiki, izby wyższej białoruskiego parlamentu. Byli też miejscowi Polacy i polscy dyplomaci.

Marszałek Karczewski wraz z delegacją parlamentarną przebywa z dwudniową wizytą na Białorusi. W czwartek w Grodnie rozmawiał z przewodniczącym Rady Republiki (izby wyższej białoruskiego parlamentu) Michaiłem Miasnikowiczem i wziął udział w odsłonięciu tablicy pamiątkowej Czesława Niemena.

W piątek w Mińsku weźmie udział w XII Polsko-Białoruskim Forum Ekonomicznym Dobrosąsiedztwo.

PAP/IAR / pkur, agkm

Czytaj także

Marszałek Senatu na Białorusi. Odwiedzi Grodno, w piątek Mińsk

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2019 07:20
Po południu marszałek Senatu przybywa z dwudniową wizytą na Białoruś. Stanisław Karczewski swój pobyt u naszego wschodniego sąsiada rozpoczyna od Grodna, gdzie spotka się między innymi z miejscowymi politykami oraz Polonią i Polakami mieszkającymi na Białorusi. Weźmie także udział w okrągłym stole o polsko-białoruskiej współpracy regionalnej i transgranicznej. W programie ma też spotkania z przedstawicielami oficjalnych władz, m.in. z Michaiłem Miasnikowiczem.
rozwiń zwiń