X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dr Agnieszka Legucka: Rosja postrzega pozytywnie proces brexitu

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2019 21:09
- Rosjanie liczą, że jeżeli Wielka Brytania wystąpi z UE, mocny trzon Europy Zachodniej w odniesieniu do Rosji się osłabi – mówiła dr Agnieszka Legucka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych i uczelni Vistula.
Audio
  • 23.05.19 7 dni: Wschód. Agnieszka Legucka o reakcji Rosji na brexit
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: lazyllama / Shutterstock.com

Moskwa uważa, że brexit jest dla niej korzystny. Dr Agnieszka Legucka wyjaśniła skąd wzięło się takie przekonanie. - Przede wszystkim dlatego, że Wielka Brytania jest postrzegana w Federacji Rosyjskiej w warstwie oficjalnej jako państwo niechętne, które lobbuje na rzecz tego, żeby wobec Rosji trzymać sankcje - powiedziała.

Wśród innych powodów specjalistka z Polskiego Instytutu Spraw Międzynarodowych wskazała brytyjską wizję kursu Unii Europejskiej wobec Rosji. Wspólnota miałaby "trzymać się z daleka" od tego kraju i "stanowić twardy monolit wobec agresywnej polityki na arenie międzynarodowej, w szczególności wobec Ukrainy i zmian granic w Europie".

- Z tego punktu widzenia Wielka Brytania była też naszym sojusznikiem w Unii Europejskiej z twardą polityką wschodnią. Rosjanie liczą, że jeżeli Wielka Brytania wystąpi z UE, mocny trzon Europy Zachodniej w odniesieniu do Rosji się osłabi. A nikt nie będzie słuchał Polski, krajów bałtycki, że Rosja jest agresywna - powiedziała dr Agnieszka Legucka. Jej zdaniem powyższe przyczyny sprawiają, że Moskwa "postrzega pozytywnie proces brexitu".

- Z drugiej strony, to, że brexit się odsunął w czasie też jest korzystne. Proces, w którym Unia Europejska jest skoncentrowana sama na sobie, a w samej Wielkiej Brytanii poziom zaufania do premier Theresy May spada na łeb, na szyję, wpada na podatny grunt rosyjskiej propagandy mówiącej o tym, że liberalna demokracja to fałsz - oceniła na antenie PR24.

Audycję "7 dni: Wschód" prowadził Piotr Pogorzelski.

Polskie Radio 24/msze

------------------------------------

Data emisji: 23.05.2019

Godzina emisji: 20.33

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Theresa May: odrzucenie umowy brexitowej zagraża jedności narodowej

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 16:22
Premier Wielkiej Brytanii Theresa May ostrzegła w parlamencie, że odrzucenie umowy brexitowej zagraża jedności narodowej. Wczoraj szefowa rządu przedstawiła posłom szereg modyfikacji, które - jak ma nadzieję - przekonają Izbę Gmin do poparcia porozumienia. 
rozwiń zwiń