X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Nowe fakty ws. ataku na Marka Magierowskiego. "Zapis z kamer monitoringu jednoznacznie obala twierdzenia napastnika"

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 11:50
"Informacje o rzekomym »złym potraktowaniu« przez strażnika ambasady RP w Izraelu są nieprawdziwe" - poinformowano na oficjalnym profilu polskiej placówki. "Jesteśmy gotowi udostępnić wszystkie materiały odpowiednim instytucjom" - czytamy na Twitterze.
Marek Magierowski
Marek MagierowskiFoto: PAP/Leszek Szymański

W ten sposób ambasada Polski w Izraelu odniosła się do wersji napastnika, która cytowana jest w izraelskich mediach. "Zapis z kamer monitoringu ambasady jednoznacznie obala twierdzenia napastnika ws. rzekomego »złego potraktowania« przez strażnika" - możemy przeczytać na Twitterze.

Ponadto napastnik świadomie podążał za samochodem ambasadora. "Jesteśmy gotowi udostępnić wszystkie materiały odpowiednim instytucjom" - informują służby prasowe polskiej placówki.

Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski został w ubiegłym tygodniu zaatakowany fizycznie i słownie przez mężczyznę przed budynkiem polskiej placówki dyplomatycznej w Tel Awiwie. W związku z atakiem do MSZ została wezwana ambasador Izraela w Polsce Anna Azari, która wyraziła ubolewanie z powodu incydentu, deklarując zarazem pomoc władz izraelskich w jego pełnym wyjaśnieniu.

Izraelska policja poinformowała, że napastnik podszedł do Magierowskiego, gdy ten siedział w swoim samochodzie, a następnie opluł dyplomatę. Wezwani w związku z zajściem funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego o napaść 65-latka, który stanął przed sędzią.

Izraelska prokuratura w czwartek postawiła mężczyźnie zarzuty napaści i gróźb karalnych. Zarzuty te zagrożone są karą do pięciu lat więzienia.

PAP/TVPInfo

Czytaj także

Marek Magierowski zaatakowany w Tel Awiwie. Policja: podejrzany w areszcie domowym

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 16:00
Ambasador RP w Izraelu Marek Magierowski został we wtorek zaatakowany fizycznie i słownie przez mężczyznę przed budynkiem polskiej placówki dyplomatycznej w Tel Awiwie. Decyzją sądu podejrzany trafił do aresztu domowego i ma zakaz zbliżania się do polskiej ambasady w Tel Awiwie przez 30 dni - poinformowała policja.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ambasador Marek Magierowski: Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 19:08
"Dziękuję za wszystkie wyrazy wsparcia. Dziś rano przemawiałem na konferencji poświęconej medycynie w czasie Holokaustu. Po południu spotkałem się z potomkami Żydów z Włodawy. Wiele wspaniałych opowieści o Polakach ratujących ich rodziców i dziadków. Pracujemy dalej, bez zmian"- napisał na Twitterze polski ambasador w Izraelu Marek Magierowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Napastnik z Tel Awiwu przedstawia sprzeczną z ambasadą wersję wydarzeń

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 13:13
Arik Lederman, który we wtorek zachował się agresywnie wobec ambasadora RP w Izraelu Marka Magierowskiego, wydał oświadczenie, w którym przeprosił za to, co zaszło. Przedstawił wersję wydarzeń, w której ochroniarz ambasady miał go obraźliwie określić. Ambasador Magierowski wykluczył taką wersję wydarzeń. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA: kolejna organizacja żydowska potępia atak na polskiego ambasadora w Izraelu

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 16:57
Kolejna organizacja żydowska potępiła atak na polskiego ambasadora w Izraelu Marka Magierowskiego. Komitet Żydów Amerykańskich (American Jewish Committee) w oświadczeniu wydanym w Nowym Jorku określił atak mianem "skandalicznego".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Izrael: prokuratura postawiła zarzuty sprawcy ataku na polskiego ambasadora

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 16:42
23 czerwca stanie przed sądem mężczyzna, który dwa dni temu zaatakował fizycznie i słownie polskiego ambasadora w Izraelu Marka Magierowskiego. Do incydentu doszło przed polską placówką dyplomatyczną. W środę 65-letni Arik Lederman został osadzony w areszcie domowym, w czwartek usłyszał zarzut napaści i stosowania gróźb karalnych.
rozwiń zwiń