X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Chiny: amerykański ambasador odwiedzi Tybet. Pierwsza wizyta od lat

Ostatnia aktualizacja: 20.05.2019 06:33
Amerykański ambasador w Chinach Terry Branstad odwiedzi w tym tygodniu Tybet. Będzie to pierwsza wizyta przedstawiciela Stanów Zjednoczonych w tym regionie od czterech lat.
Terry Branstad
Terry BranstadFoto: Shutterstock/Rich Koele

Jak poinformowała amerykańska ambasada w Pekinie, podróż ta będzie dla ambasadora szansą na sporkania z lokalnymi przywódcami. W ich trakcie zostaną podniesione obawy, dotyczące ograniczeń wolności wyznania w Tybecie, a także zachowania tybetańskiej kultury i języka.

Ambasador Branstad odwiedzi też mejsca o szczególnym znaczeniu dla religijnego i kulturalnego dziedzictwa Tybetu. 

Region ten został w 1950 roku zajęty przez chińską armię. W 1959 krwawo stłumiła ona powstanie Tybetańczyków. Sześć lat później ustanowiono Tybetański Region Autonomiczny. 

dcz

Czytaj także

Historia krwią pisana. Chiny w 2019 roku zmierzą się z własną przeszłością

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2019 10:49
Na rok 2019 przypada w Chinach szereg wrażliwych politycznie rocznic. Część z nich będzie oficjalnie świętowana, ale o niektórych Komunistyczna Partia Chin (KPCh) wolałaby nie mówić. Eksperci spodziewają się zaostrzenia środków kontroli nad społeczeństwem.
rozwiń zwiń