X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Były sędzia niemieckiego TK: opór polskiego społeczeństwa wobec PiS nie był wystarczająco silny

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2019 12:35
- Byłem zawsze sceptyczny, jeśli chodzi o zakorzenienie idei konstytucyjnej w większości dawnych krajów socjalistycznych. Mimo tego nie spodziewałem się, że na Węgrzech i w Polsce dojdzie do takiego regresu - powiedział w rozmowie z "Die Zeit" Dieter Grimm, były sędzia niemieckiego Trybunału Konstytucyjnego.
Dieter Grimm
Dieter GrimmFoto: Harvard Law School/YOUTUBE.COM

Niemiecki prawniczy nestor rozmawiał z dziennikiem m.in. o rzekomym łamaniu praworządności w UE. - Gdy partie populistyczne, które zmierzają do zmiany systemu, zdobywają w wyborach większość, dalszy rozwój wypadków zależy całkowicie od tego, jakie zmiany gotowe jest zaakceptować społeczeństwo - stwierdził sędzia.

Grimm zaznaczył, że "PiS nie uzyskał większości uprawniającej do zmian w konstytucji, ale nie cofnął się przed otwartym złamaniem konstytucji". - Opór społeczeństwa nie był wystarczająco silny - dodał.

Jednocześnie Niemiec podkreślił, że "Unia Europejska jest bezradna wobec demontażu praworządności". - Instrumenty, którymi dysponuje są za słabe, a zaostrzenie sankcji wymagałoby zgody wszystkich państw - mówił.

dcz/dw.pl


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Olga Doleśniak-Harczuk: brexit zwiększy rolę tandemu niemiecko-francuskiego w Unii

Ostatnia aktualizacja: 12.04.2019 21:06
- Z perspektywy polityki Niemiec, brak elementu brytyjskiego w unijnej układance zwiększa rolę tandemu niemiecko-francuskiego, z naciskiem na Niemcy, gdzie Francja pełni rolę junior-partnera – oceniła na antenie PR24 Olga Doleśniak-Harczuk (Instytut Staszica).
rozwiń zwiń

Czytaj także

Niemcy: kandydat na szefa KE Manfred Weber podtrzymuje sprzeciw wobec Nord Stream 2

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2019 10:50
Manfred Weber podtrzymał w całości swój sprzeciw wobec budowy niemiecko-rosyjskiego gazociągu Nord Stream 2. 
rozwiń zwiń