X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Francja: polemiki wokół finansowania odbudowy katedry Notre Dame

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 20:57
Wiele polemik i zamieszania wywołała decyzja jednej z trzech fundacji zaangażowanych w sprawę odbudowy katedry Notre Dame, o wstrzymaniu przyjmowania dotacji. W sprawę włączyli się minister kultury i arcybiskup Paryża. 
Audio
  • Polemiki wokół finansowania odbudowy katedry Notre Dame. Relacja Marka Brzezińskiego (IAR)
Katedra Notre Dame (zdjęcie zrobione już po jej pożarze)
Katedra Notre Dame (zdjęcie zrobione już po jej pożarze)Foto: Tatiana Dyuvbanova / Shutterstock

Decyzja Fundacji na Rzecz Dziedzictwa Kulturowego wywołała niepokój arcybiskupa Paryża Michela Aupetit. Dwa wątki są w tej sprawie najważniejsze. Pierwszy, że należy odróżnić konkretne pieniądze, które już wpłynęły na konto komitetu odbudowy katedry od deklaracji wpłat.

W tym drugim przypadku mowa jest o ośmiuset milionach euro, ale w rzeczywistości wpłynęło trzydzieści osiem milionów. Drugi aspekt to fakt, iż jeszcze dokładnie nie oszacowano strat jakie wyrządził żywioł. W wyniku pożaru runęła iglica przebijając i w poważnym stopniu niszcząc dach i sklepienie. Na szczęście żadne z dzieł znajdujących się we wnętrzu świątyni nie uległo zniszczeniu.

Minister kultury Franck Rieste uspakajał, że prace nad zabezpieczeniem i konserwacją katedry trwają dzień i noc oraz zaapelował o dotacje, które mogą wpływać na konta dwóch innych fundacji działających na rzecz odbudowy katedry. Arcybiskup Michel Aupetit chciałby w jej wnętrzu jak najszybciej odprawić mszę świętą. Ze względów bezpieczeństwa bez wiernych, ale byłaby ona transmitowana przez telewizję.

msze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Piotr Gliński: w Polsce istnieje dobrze rozwinięty system opieki nad zabytkami

Ostatnia aktualizacja: 03.05.2019 16:10
Polska solidaryzuje się z Francją, mówi o prewencji przy ochronie zabytków i przypomina o chrześcijaństwie będącym podstawą tożsamości Europy. Takie stanowisko przedstawia wicepremier, minister kultury Piotr Gliński na unijnej naradzie w Paryżu poświęconej ochronie europejskiego dziedzictwa. Spotkanie zwołał prezydent Francji Emmanuel Macron po tragicznym pożarze katedry Notre Dame. 
rozwiń zwiń