X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Rozprawa w TSUE przeciwko Polsce ws. uchodźców. 29 lipca opinia

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 12:30
29 lipca poznamy opinię rzecznika generalnego unijnego Trybunału Sprawiedliwości w sprawie odmowy przyjęcia uchodźców przez Polskę. Swoją ocenę rzecznik przedstawi na podstawie dzisiejszej rozprawy w Luksemburgu dotyczącej skargi Komisji na Polskę za to, że nie zgodziła się na unijny mechanizm relokacji. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Anjo Kan/Shutterstock.com

tsue trybnuał sprawiedliwości ue 1200 shutt.jpg
Polski MSZ: skarga KE dot. przyjęcia uchodźców bezprzedmiotowa

Chodzi o decyzję z jesieni 2015 roku. Wtedy większość krajów zdecydowała o przyjęciu przez Unię Europejską 160 tysięcy osób z obozów w Grecji i we Włoszech. 

Oprócz Polski także Węgry i Czechy zostały zaskarżone do Trybunału przez Komisję za niezrealizowanie programu relokacji. Dziś przedstawiciele tych krajów powoływali się na kwestie bezpieczeństwa i na wyłączone kompetencje państw członkowskich jeśli chodzi o ochronę bezpieczeństwa wewnętrznego i porządku publicznego. Podkreślali, że skarga Komisji jest bezzasadna. Mówili też że pozew jest bezprzedmiotowy, bo unijne przepisy już wygasły. 

Program relokacji był bowiem rozpisany na dwa lata i przestał obowiązywać jesienią 2017 roku. Komisja Europejska pozostała jednak przy swoim stanowisku. Jej przedstawiciele mówili podczas rozprawy, że prawo musi być przestrzegane, a obowiązki wypełniane. 

dn

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rozprawa w Trybunale UE dotycząca skargi KE na Polskę za odmowę przyjęcia uchodźców

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 06:23
W unijnym Trybunale Sprawiedliwości w środę rozprawa dotycząca skargi Komisji Europejskiej na Polskę za odmowę przyjęcia uchodźców. Razem z naszym krajem Komisja pozwała wtedy także Węgry i Czechy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Polski MSZ: skarga KE dot. przyjęcia uchodźców bezprzedmiotowa

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2019 10:07
Polska uważa, że skarga Komisji Europejskiej za odmowę przyjęcia uchodźców jest bezprzedmiotowa, bo unijne przepisy w tej sprawie już wygasły. Takie stanowisko przedstawił w unijnym Trybunale Sprawiedliwości w Luksemburgu pełnomocnik rządu Bogusław Majczyna z MSZ.
rozwiń zwiń