X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Dr Jerzy Targalski: Rosja chce zwasalizować Europę

Ostatnia aktualizacja: 14.05.2019 09:55
Rosja prowadzi tzw. wojnę nieliniową używając internetu i portali społecznościowych. Jesteśmy zalewani komentarzami przez rosyjskich trolli, oni nadają pewien ton. Potem mamy do czynienia z tzw. falą wtórną, gdy przekaz się przyjmie inni odbiorcy powielają te tezy, nie zdając sobie sprawy z ich źródła – mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski.
Audio
Dr Jerzy Targalski
Dr Jerzy Targalski Foto: PR24

Gość audycji podkreślał, że Rosja chce wpłynąć na wybory do Parlamentu Europejskiego kształtując opinię publiczną poprzez internet. - W interesie Rosji jest doprowadzenie do rozkładu Unii Europejskiej. Optymalna sytuacja, to dogadywanie się z każdym państwem osobno i narzucanie swoich warunków. Jednak podstawowy cel to wyeliminowanie USA z Europy, to się nie zmieniło od czasów Ławrientija Berii. Europa bez Amerykanów podda się Rosji - zaznaczył ekspert i dodał, że mamy do czynienia z sojuszem rosyjsko-niemieckim, czego najlepszym dowodem jest Nord Stream 2. - Niemcy chcą być główny, parterem Rosji i pozbyć się amerykańskiej kurateli – stwierdził dr Jerzy Targalski.

Ekspert zwracał uwagę, że rosyjskie służby publikują w internecie strony w języku polskim. - Ich redaktorzy korzystają z artykułów polskich które są przerabiane. Materiały  nie tylko skierowane przeciwko rządowi polskiemu, ale przeciwko NATO i wojskom amerykańskim czy Ukrainie. Rosja jest przedstawiana jako potencjalny sojusznik Polski, a amerykańscy żołnierze jako największe zagrożenie - przypominał gość audycji.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiała Dorota Kania.

PR24/ka

--------------------------------------

Data emisji: 14.05.2019

Godzina emisji: 07.09

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Dr Jerzy Targalski: trudno wyobrazić sobie Polskę poza Paktem Północnoatlantyckim

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 09:31
- Pamiętam początek lat 90-tych, kiedy sama myśl o NATO była uważana za skrajny radykalizm i dowód braku odpowiedzialności. Działo się tak dlatego, ponieważ elity okragłego stołu uważały, że trzeba być lojalnym wobec Związku Sowieckiego – mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dr Jerzy Targalski: Rosji zawsze chodzi o destabilizację sytuacji

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 09:31
- Bez zgody i zachęty Rosji wojska Chalify Haftara nie ruszyłyby do ofensywy. To z jego pomocą Rosjanie chcą przejąć kontrolę nad Libią. W ten sposób będą mieli dwa punkty oparcia w tym regionie: Syrię i Libię, co pozwoli na kontrolę dużej części wschodniego wybrzeża Morza Śródziemnego - mówił w Polskim Radiu 24 dr Jerzy Targalski.
rozwiń zwiń