X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Od 15 maja tańsze połączenia telefoniczne w UE z jednego kraju do drugiego

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 14:51
Od środy będą tańsze połączenia telefoniczne w Unii Europejskiej. 15 maja zaczną obowiązywać nowe, maksymalne stawki za wszystkie międzynarodowe rozmowy i wiadomości SMS na terenie Wspólnoty.
Audio
  • Od 15 maja tańsze połączenia telefoniczne w UE. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Osoby dzwoniące ze swojego kraju do innego państwa Unii zapłacą maksymalnie 19 eurocentów za minutę, czyli przy obecnym kursie 82 grosze plus VAT, którego wysokość zależy od stawek w kraju, z którego dzwonimy. Z kolei SMS-y nie mogą być droższe niż 6 eurocentów, czyli 26 groszy plus VAT.

Komisarz odpowiedzialna za kwestie cyfrowe Marija Gabriel podkreśliła, że po zniesieniu opłat roamingowych w 2017 roku za wykonywane połączenia telefoniczne bądź wysyłane SMS-y za granicą, UE zdecydowała się na kolejne działania, tym razem przeciwko wygórowanym opłatom za połączenia międzynarodowe. To rozwiązuje problem znacznych różnic cenowych, które odnotowane są między poszczególnymi państwami. W niektórych przypadkach standardowa cena połączenia wewnątrzunijnego była nawet 10 razy wyższa od standardowej ceny połączeń krajowych.

Komisja Europejska poinformowała, że nowe stawki maksymalne dotyczą wyłącznie klientów indywidualnych. Klienci biznesowi nie są objęci tą formą regulacji cen, bo wielu operatorów oferuje im odrębne, specjalne oferty.

mr

Czytaj także

Bruksela: bez wspólnego oświadczenia krajów UE i Partnerstwa Wschodniego

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 11:41
Nie będzie wspólnego oświadczenia krajów Unii Europejskiej i Partnerstwa Wschodniego w 10-lecie powstania tej inicjatywy. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła, że będzie tylko oświadczenie szefowej unijnej dyplomacji Federiki Mogherini na zakończenie spotkania ministrów spraw zagranicznych krajów Wspólnoty i państw zza wschodniej granicy. Zastrzeżenia zgłosił bowiem Azerbejdżan.
rozwiń zwiń