X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Bruksela: bez wspólnego oświadczenia krajów UE i Partnerstwa Wschodniego

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2019 11:41
Nie będzie wspólnego oświadczenia krajów Unii Europejskiej i Partnerstwa Wschodniego w 10-lecie powstania tej inicjatywy. Brukselska korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka ustaliła, że będzie tylko oświadczenie szefowej unijnej dyplomacji Federiki Mogherini na zakończenie spotkania ministrów spraw zagranicznych krajów Wspólnoty i państw zza wschodniej granicy. Zastrzeżenia zgłosił bowiem Azerbejdżan.
Audio
  • Bruksela: bez wspólnego oświadczenia krajów UE i Partnerstwa Wschodniego, będzie oświadczenie F. Mogherini. Relacja Beaty Płomeckiej (IAR)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Komisja Europejska

Z nieoficjalnych informacji korespondentki Polskiego Radia wynika, że przedstawiciele Azerbejdżanu domagali się, by w dokumencie umieścić zapisy o integralności terytorialnej i choć nie mówili tego wprost, wiadomo było, że chodzi o Górski Karabach. Armenia z kolei utrzymywała, że będzie domagała się wpisania prawo do samostanowienia. Zmian do dokumentu jednak nie wprowadzono, a ponieważ zgody wszystkich nie było, będzie tylko oświadczenie szefowej unijnej dyplomacji, która przewodniczy obradom.

Dokumentem - jak ustaliła Beata Płomecka - nie były zachwycone Ukraina i Gruzja. Jest w nim wprawdzie mowa o tym, że Partnerstwo Wschodnie okazało się sukcesem dla obywateli, że przyniosło krajom zza wschodniej granicy korzyści gospodarcze, że jest kreślone na miarę potrzeb i ambicji, ale nie ma wzmianki o europejskiej perspektywie. W dokumencie, który widziała brukselska korespondentka Polskiego Radia, jest jedynie zapis o potwierdzeniu dotychczasowych zobowiązań z poprzednich szczytów Partnerstwa Wschodniego. Jest zapowiedź dalszej współpracy, ale w przeciwieństwie do poprzednich spotkań nie ma informacji o tym, kiedy dokładnie i gdzie kolejny szczyt miałby się odbyć.

mr

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Fundusze europejskie: 163,7 mld euro dla Polski z UE. Trzy razy więcej niż wpłaciliśmy

Ostatnia aktualizacja: 10.05.2019 14:02
Prawie 3 tys. euro przypadło na statystycznego Polaka z funduszy UE od wejścia naszego kraju do Wspólnoty w 2004 roku - powiedział w piątek minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński, rozpoczynając VI edycję Dni Otwartych Funduszy Europejskich.
rozwiń zwiń