X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Tomasz Szatkowski o wojskach USA w Polsce: wzmocnią potencjał odstraszania

Ostatnia aktualizacja: 08.05.2019 07:52
Wiceminister obrony narodowej Tomasz Szatkowski poinformował, że Polska i Stany Zjednoczone są bliskie konsensusu w sprawie zwiększenia amerykańskiej obecności wojskowej w Polsce. Tomasz Szatkowski przebywa w Waszyngtonie, gdzie w najbliższych dniach odbędzie się kolejna tura rozmów z przedstawicielami Pentagonu. 
Audio
  • Wiceminister obrony: jesteśmy bliscy ustaleń w sprawie amerykańskiej bazy (IAR)
Żołnierze amerykańscy podczas ćwiczeń w Polsce. Zdjęcie ilustracyjne
Żołnierze amerykańscy podczas ćwiczeń w Polsce. Zdjęcie ilustracyjneFoto: DVIDS / SGT Sarah Kirby

Wiceminister podkreślił, że konsensus z Amerykanami powinien być później przełożony na konkrety prawne, logistyczne i finansowe. Zapytany, kiedy porozumienie może zostać ogłoszone, Tomasz Szatkowski odpowiedział, że najgorzej rozmawia się pod presją czasu. - Najmniej roztropnie byłoby samemu taką presję stworzyć poprzez deklarację terminu. Istotniejsze jest, aby negocjacje zakończyły się pozytywnym rezultatem, niż żebyśmy się spieszyli na jakiś termin. Ale być może zaskoczymy państwa w pozytywny sposób w najbliższym czasie - powiedział wiceminister.

Tomasz Szatkowski nie chciał też odpowiedzieć na pytanie, czy polsko-amerykańskie rozmowy zmierzają w kierunku jednej dużej, tradycyjnej bazy wojskowej czy mniejszych instalacji militarnych. Wyraził jednak przekonanie, że wynegocjowane rozwiązania będą - jak się wyraził - "wzmacniały potencjał odstraszania" i zwiększą integrację polskich wojsk z siłami USA oraz NATO.

Okazją do przedstawiania pierwszych ustaleń w sprawie zwiększenia obecności wojskowej USA w Polsce mogłaby być wizyta prezydenta Andrzeja Dudy w Białym Domu w pierwszej połowie czerwca. Wtedy do Waszyngtonu mógłby również przylecieć minister obrony Mariusz Błaszczak. Ani strona polska, ani amerykańska nie potwierdziły dotąd oficjalnie, że tego rodzaju wizyta się odbędzie.

Wiceminister Szatkowski spotkał się z polskimi dziennikarzami przy okazji uroczystości Święta Konstytucji 3 Maja, która odbyła się w rezydencji ambasadora RP w Waszyngtonie. 

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wpływowy think tank: w Polsce powinno być na stałe dowództwo dywizji USA

Ostatnia aktualizacja: 16.03.2019 15:57
 - W Polsce powinno na stałe stacjonować dowództwo amerykańskiej dywizji - głosi w swoim raporcie wpływowy amerykański ośrodek analityczny Center for Strategic and Budgetary Assessments (CSBA
rozwiń zwiń