X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
x
x
Wiadomości

Libijski dyplomata dla Polskiego Radia: trwa wojna, brakuje reakcji Zachodu

Ostatnia aktualizacja: 07.05.2019 14:33
Nuri Elghawi, libijski dyplomata ambasady w Warszawie, powiedział dziś, że "w jego kraju trwa wojna", na którą nie reagują państwa zachodnie i ONZ. 
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock/Harvepino

Od tygodni rząd w Trypolisie walczy z siłami generała Khalify Haftara, który opanował wschodnią część kraju i stara się przejąć również stolicę. Według libijskiego dyplomaty w działaniach wojennych już około 400 osób zginęło, a 1200 zostało rannych.

- W ostatnim czasie udało się jednak odeprzeć ataki Khalify Haftara - dodaje Nuri Elghawi. Jak powiedział podczas konferencji prasowej w Warszawie: - W tej chwili siły Haftara, które atakowały Trypolis, zostały stamtąd wyparte. Teraz znajdują się w okolicy miasta Gharjan, to jest około stu kilometrów od Trypolisu. (Khalifa Haftar) próbuje teraz wykorzystać ramadan, by uspokoić sytuację, ale rząd libijski walczy o odsunięcie jego wojsk na obszar, na którym znajdowały się przed 4 kwietnia. 

Nuri Elghawi przekonuje, że rząd w Trypolisie jest demokratycznie wybraną władzą, uznaną przez społeczność międzynarodową. Generał Haftar - jak mówi dyplomata - jest dyktatorem, w przeszłości związanym z Muammarem Kaddafim. Nuri Elghawi dodaje jednak, że ze względu na interes ekonomiczny, związany z handlem ropą, Khalifa Haftar może liczyć na wsparcie polityczne i zbrojeniowe między innymi ze strony Egiptu, Emiratów Arabskich, Rosji czy Francji. - Khalifa Haftar przekonywał te kraje, że w ciągu 24 godzin zdobędzie Trypolis i że każdy otrzyma swój kawałek tortu z zysków - dodał dyplomata. 

W 2011 roku arabska wiosna obaliła wieloletniego przywódcę Libii Muammara Kaddafiego. Od tego czasu w kraju trwają walki grup, które niegdyś wspólnie przeciwstawiły się dyktatorowi. W 2015 roku utworzono rząd jedności narodowej, wspierany przez ONZ. Konkurencyjny rząd w położonym na wschodzie kraju mieście Tobruk nie zgodził się jednak na zrzeczenie się swojej władzy. To właśnie z tą grupą ma być sprzymierzony generał Haftar. 

dcz

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Libia Afryka ONZ
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Libia: rakiety uderzyły w lotnisko w Trypolisie. Rebelianci próbują przejąć kontrolę nad stolicą

Ostatnia aktualizacja: 08.04.2019 22:14
Zaostrza się sytuacja w stolicy Libii. Po południu rakiety spadły na jedyne czynne lotnisko w Trypolisie. Wszystko to dzieje się w czasie, gdy jedna z grup bojowników próbuje przejąć kontrolę na stolicą i zdobyć władzę z rąk popieranego przez społeczność międzynarodową rządu. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

ONZ: nie będzie planowanej konferencji pokojowej w Libii

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 23:29
Specjalny wysłannik ONZ do Libii Ghassan Salame zapowiedział we wtorek, że niemożliwe jest zorganizowanie zaplanowanej na przyszły tydzień w tym kraju konferencji pokojowej z powodu eskalacji walk o kontrolę nad stolicą kraju, Trypolisem.
rozwiń zwiń