X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Sri Lanka: Kościół katolicki wycofał się z planów wznowienia mszy św.

Ostatnia aktualizacja: 02.05.2019 13:12
Ze względu na zagrożenie terrorystyczne Kościół katolicki na Sri Lance wycofał się z planów wznowienia sprawowania mszy świętych. Rzecznik arcybiskupa Kolombo kardynała Malcolma Ranjitha powiedział, że według informacji służb bezpieczeństwa, utrzymuje się zagrożenie kolejnymi atakami, wymierzonymi w kościoły chrześcijańskie. Dlatego w najbliższą niedzielę w świątyniach katolickich na Sri Lance nie będą sprawowane msze święte.
Od czasu wielkanocnych zamachów uzbrojeni strażnicy patrolują kościoły na całej wyspie
Od czasu wielkanocnych zamachów uzbrojeni strażnicy patrolują kościoły na całej wyspieFoto: PAP/EPA/M.A.PUSHPA KUMARA

Kościół katolicki na Sri Lance planował wcześniej, że 5 maja będą odprawione msze święte po raz pierwszy od zamachów w Niedzielę Wielkanocną, w których zginęło 257 osób. Odpowiedzialność za ataki, przeprowadzone w kościołach katolickich i hotelach, wzięło na siebie tak zwane Państwo Islamskie. Lankijskie służby informowały, że może dojść do kolejnych zamachów, gdyż skala ataków świadczy o działającym na wyspie spisku terrorystycznym.

W minioną niedzielę, po zamknięciu kościołów ze względów bezpieczeństwa, kardynał Malcolm Ranjith odprawił mszę świętą przed świątynią. Nabożeństwo było transmitowane w telewizji.

Hierarcha powiedział, że uważnie śledzi dochodzenie w sprawie ataków z 21 kwietnia i chce mieć pewność, iż regularne nabożeństwa zostaną wznowione w kościołach dopiero wtedy, gdy będzie to bezpieczne dla wiernych.

Skutki wielkanocnych zamachów

Od czasu wielkanocnych zamachów uzbrojeni strażnicy patrolują kościoły na całej wyspie. Ochronę zapewniono także kardynałowi Malcolmowi Ranjithowi. Hierarcha zwrócił jednak kuloodporną limuzynę otrzymaną od rządu Sri Lanki i podróżuje zwykłym samochodem. - Nie boję się, nie potrzebuję pojazdów kuloodpornych. Pan jest moim obrońcą - powiedział duchowny. - Ale chcę bezpieczeństwa dla mojego ludu i dla kraju - dodał.

Kościół apeluje również o zaostrzenie przepisów prawnych dotyczących sprawców ataków.

Lankijska policja poinformowała, że od czasu ataków aresztowała ponad 150 podejrzanych. Sześciu uznawanych za głównych sprawców zamachów zginęło podczas obławy na kryjówkę terrorystów.

Prezydent Sri Lanki Maitripala Sirisena ogłosił w ubiegłym tygodniu, że na wyspie było 140 dżihadystów inspirowanych przez tzw. Państwo Islamskie i nakazał siłom bezpieczeństwa ich wytropienie.

koz

Zobacz więcej na temat: ŚWIAT Sri Lanka terroryzm
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak