X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Ekspert: Rosjanie chcą powrotu Ukrainy do swojej strefy wpływów

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2019 21:35
- Logika podpowiada że lepiej było podjąć z nowym prezydentem Ukrainy grę na łagodniejszych warunkach. Rosjanie postanowili na zgoła odmienne zachowanie, co zgodne jest z kulturą polityczną kremlowskiej elity, wywodzącej się ze służb specjalnych i z armii. To jest krok wrogi wobec Wołodymyra Zełenskiego – mówił o dekrecie Władimira Putina Jan Strzelecki z Ośrodka Studiów Wschodnich.
Audio
  • 29.04.19 Jan Strzelecki: rosjanie źle wyczuwają nastroje na Ukrainie
Donbas
DonbasFoto: Liukov / Shutterstock.com

W środę prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret, który upraszcza uzyskiwanie obywatelstwa jego kraju przez mieszkańców samozwańczych republik ludowych, utworzonych przez separatystów prorosyjskich w części obwodów donieckiego i ługańskiego na wschodzie Ukrainy.

Kreml ogłosił swoją decyzję tuż po zakończeniu drugiej tury wyborów prezydenckich na Ukrainie, w których zwyciężył aktor i producent filmowy Wołodymyr Zełenski. Rosja nie złożyła mu dotąd oficjalnych gratulacji.

-  Rosjanie uważają, że ludności zamieszkującej Donbas Zełenski może się podobać, posunięcie Rosjan to przeciwdziałanie ewentualnemu wzrostowi jego popularności, jednak źle wyczuwają nastroje na Ukrainie, nie zdają sobie sprawy, że społeczeństwo nie godzi się na daleko idące ustępstwa. Rosjanie mają plan maksimum wobec Ukrainy i niespecjalnie niuansują swoją strategię. Chcą powrotu tego kraju do rosyjskiej strefy wpływów, ponownego zintegrowania tego regionu z Ukrainą, ale na rosyjskich warunkach. Donbas, który miałby znaczące uprawnienia w obrębie Ukrainy byłby dla Rosji pewnego rodzaju gwarancją bliskich związków obu państw - mówił Jan Strzelecki.

Działania Moskwy potępił ustępujący po przegranych wyborach prezydent Ukrainy Petro Poroszenko oraz ekipa prezydenta elekta Wołodymyra Zełenskiego. Poroszenko oświadczył, że Kreml narusza prawo międzynarodowe i wezwał partnerów Ukrainy do wzmocnienia sankcji przeciw Rosji.

Więcej w zapisie audycji.

Rozmawiał Grzegorz Ślubowski

PR24/ka

____________________ 

Data emisji: 29.04.2019

Godzina emisji: 20:33