X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Dramatyczna sytuacja w Wenezueli. Trwa pomoc Polskiej Akcji Humanitarnej

Ostatnia aktualizacja: 28.04.2019 09:31
Polska Akcja Humanitarna rozpoczęła pomoc dla mieszkańców Wenezueli, którzy uciekli do sąsiedniej Kolumbii. PAH jest kolejną polską organizacją, która dotarła z pomocą do ofiar jednego z największych kryzysów humanitarnych ostatnich miesięcy w Ameryce Południowej.
Audio
  • PAH pomaga ofiarom kryzysu w Wenezueli. Relacja Wojciecha Cegielskiego (IAR)
Trwa kryzys w Wenezueli
Trwa kryzys w WenezueliFoto: PR24

Dramatyczna sytuacja ekonomiczna Wenezueli spowodowała, że według danych ONZ, z kraju wyjechało 3,5 miliona mieszkańców. Wenezuelczycy uciekają, bo w kraju nie ma jedzenia, leków, rośnie przemoc i panuje hiperinflacja.

- W kraju nie ma lekarstw. Ludzie umierają, diabetycy, chorzy na nowotwory. Idziesz z dzieckiem do lekarza, a tam nie ma nawet paracetamolu, nic na gorączkę, ból głowy czy wymioty. Ostatnio nie ma już nawet prądu. Wiele osób umarło, a wiele jedzenia się po prostu zepsuło - mówi Wenezuelka Livia Rodriguez, która jest teraz w Kolumbii.

To właśnie do sąsiedniej Kolumbii wyjeżdża najwięcej Wenezuelczyków. Niektórzy emigrują na stałe, a inni jadą tylko po to, by zarobić pieniądze, kupić żywność i leki. Po kolumbijskiej stronie granicy mieszkańcom Wenezueli pomaga Polska Akcja Humanitarna.

- Przy granicy panuje bardzo duży chaos i ogromny kryzys migracyjny. Dziennie granicę przekracza 20 tysięcy osób, a często więcej - mówi Paula Gierak z PAH. Polska Akcja Humanitarna rozdała Wenezuelczykom leki, żywność, wodę, środki higieniczne i koce. Organizacja planuje dostarczyć kolejne partie pomocy humanitarnej i zbiera pieniądze na ten cel.

Trwa kryzys polityczny

Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej PAH. Do samej Wenezueli nie dociera pomoc humanitarna. Wjazd ciężarówek z pomocą jest blokowany przez socjalistyczne władze kraju. W Wenezueli trwa także kryzys polityczny po tym, jak przywódca opozycji Juan Guaido ogłosił się tymczasowym prezydentem, a obecny prezydent Nicolas Maduro nie uznał jego władzy.

Przez Wenezuelę przetaczają się liczne protesty osób, domagających się dymisji władz. Wenezuela to kraj posiadający największe na świecie złoża ropy naftowej. Jednak fatalne zarządzanie państwowymi firmami doprowadziło większość mieszkańców na skraj ubóstwa. W ubiegłym roku inflacja sięgnęła ponad miliona procent.

kad

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Wenezuela: lider opozycji wzywa do ogromnej manifestacji. "Uzurpator nie odda dobrowolnie władzy"

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 11:05
Tymczasowy prezydent Wenezueli Juan Guaido wezwał społeczeństwo swojego kraju o zorganizowanie 1 maja "największej manifestacji w historii kraju". W ten sposób Guaido chce wywrzeć kolejny nacisk na nieuznawanego przez społeczność międzynarodową urzędującego szefa państwa Nicolasa Maduro.
rozwiń zwiń