X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Spotkanie premierów Polski i Japonii w Bratysławie. Tematem rozmowy współpraca gospodarcza

Ostatnia aktualizacja: 24.04.2019 21:06
Premier Mateusz Morawiecki w środę wieczorem spotkał się w Bratysławie z szefem japońskiego rządu Shinzo Abe. Podczas spotkania politycy mieli rozmawiać o perspektywach rozwoju współpracy gospodarczej.
Audio
  • Premier Mateusz Morawiecki rozpoczął wizytę na Słowacji. Relacja Przemysława Lisa (IAR)
Mateusz Morawiecki (z lewej) i Shinzo Abe
Mateusz Morawiecki (z lewej) i Shinzo AbeFoto: PAP/Leszek Szymański

Szefowie rządów Polski i Japonii przybyli na Słowację, gdzie w czwartek będą uczestniczyć w rozszerzonej formule szczytu państw Grupy Wyszehradzkiej. W przeddzień spotkania V4 plus Japonia, w bratysławskim hotelu Sheraton doszło do spotkania Mateusza Morawieckiego z Shinzo Abe oraz delegacji obu krajów. 

Jeszcze przed wylotem na Słowację wiceszef Ministerstwa Spraw Zagranicznych Konrad Szymański zwrócił uwagę, że spotkanie dwustronne premiera Mateusza Morawieckiego z premierem Shinzo Abe potwierdza bardzo dobry stan polsko-japońskiego partnerstwa strategicznego. - Ważnym kontekstem rozmów jest obchodzona w tym roku 100. rocznica nawiązania relacji dwustronnych oraz planowane w najbliższym czasie kontakty polityczne i wizyty - zaznaczył.

"Japonia ważnym partnerem gospodarczym Polski"

- Japonia jest niezwykle ważnym partnerem gospodarczym Polski. Jest poważnym inwestorem i potencjalnym partnerem w kluczowych projektach z zakresu energetyki, elektromobilności czy infrastrukturalnych, dotyczących dalszego rozwoju naszego kraju. Jesteśmy szczególnie zainteresowani dalszym rozwojem współpracy w zakresie nowoczesnych technologii, pod względem których Japonia znajduje się w światowej czołówce - powiedział Konrad Szymański. 

Wiceszef MSZ zwrócił uwagę, że Japonia jest od ok. 10 lat jednym z najważniejszych partnerów strategicznych państw Grupy Wyszehradzkiej, co w przypadku Polski przekłada się na inwestycje rzędu 887 mln dol. rocznie, generujące ok. 40 tys. miejsc pracy i obroty handlowe w wysokości 4,8 mld dol. w 2018 r.

Premier Japonii na początku tygodnia rozpoczął podróż, w trakcie której odwiedzić ma kilka krajów europejskich (dotychczas odwiedził Francję i Włochy), Stany Zjednoczone oraz Kanadę w ramach przygotowań do zbliżającego się szczytu G20, który odbędzie się w czerwcu w japońskiej Osace.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak