X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Siedem osób aresztowanych w związku z wybuchami na Sri Lance. Wprowadzono godzinę policyjną

Ostatnia aktualizacja: 21.04.2019 16:31
- Siedem osób aresztowano w związku z serią wybuchów w Niedzielę Wielkanocną na Sri Lance - poinformował minister obrony i prezydent tego kraju Maithripala Sirisena. Na razie nikt nie przyznał się do zamachów, ale władze kraju twierdzą, że wszystkie ataki zostały dokonane przez tę samą grupę.
Premier Sri Lanki Ranil Wickremesinghe zwołał nadzwyczajne posiedzenie rady bezpieczeństwa
Premier Sri Lanki Ranil Wickremesinghe zwołał nadzwyczajne posiedzenie rady bezpieczeństwa Foto: PAP/EPA/M.A. PUSHPA KUMARA

Łącznie w ośmiu eksplozjach zginęło 215 osób, a ponad 450 zostało rannych - poinformował rzecznik lokalnej policji Ruwan Gunasekera. Do ataków doszło zarówno w kościołach w czasie wielkanocnych nabożeństw oraz w hotelach dla zagranicznych turystów. Szef lankijskiego MSZ Thilak Marapana podał, że wśród zabitych jest co najmniej 27 cudzoziemców.

Pa atakach władze Sri Lanki częściowo zamknęły niektóre drogi w stolicy kraju i częściowo zablokowały miejscowe media społecznościowe. Ustanowiono też nocną godzinę policyjną.

Premier Ranil Wickremesinghe zwołał nadzwyczajne posiedzenie rady bezpieczeństwa i potępił zamachy. - Ten atak miał zdestabilizować nasz kraj i naszą gospodarkę. Potępiam zamachy wymierzone w instytucje religijne oraz w hotele w stolicy - mówił. Z kolei minister obrony mówił, że doszło już do aresztowań, a winowajcy są znani policji i zostaną pociągnięci do odpowiedzialności.Na Sri Lance przez niemal ćwierć wieku trwała wojna domowa, ale zakończyła się ona 10 lat temu, gdy partyzanci z grupy Tamilskie Tygrysy zostali pokonani. Od 2009 roku na Sri Lance nie było większych zamachów terrorystycznych.

Wśród grup religijnych, większość mieszkańców kraju stanowią buddyści, których jest 70 procent. 12 procent populacji stanowią hinduiści, a 9 procent muzułmanie. Na Sri Lance mieszka też półtora miliona chrześcijan, z czego większość stanowią katolicy.

paw/
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak