X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Studenci zorganizowali wykład prof. Ryszarda Legutki, mimo zakazu władz uniwersytetu

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 20:23
Dziennik Wall Street Journal skrytykował władze uniwersytetu Middlebury za odwołanie wystąpienia profesora Ryszarda Legutki. Amerykańska gazeta pochwaliła studentów uczelni, że mimo zakazu udało im się zorganizować wykład. 
Audio
  • Prof. Ryszard Legutko został zaproszony do wygłoszenia wykładu przez działające na uniwersytecie Middlebury Forum Alexandra Hamiltona. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Ryszard Legutko, europoseł PiS
Ryszard Legutko, europoseł PiSFoto: Facebook/Ryszard Legutko

Prof. Ryszard Legutko został zaproszony do wygłoszenia wykładu przez działające na uniwersytecie Middlebury Forum Alexandra Hamiltona. Celem tej organizacji jest promowanie wolności wypowiedzi. Część studentów zapowiedziała protesty oskarżając polskiego naukowca i europarlamentarzystę o homofobię i ksenofobię.

Krytycy Ryszarda Legutki podkreślali, że protestują przeciwko jego poglądom, ale nie chcą doprowadzać do odwołania wykładu. Zapewniali też, że nie będą tolerować prób zakłócenia wystąpienia. Mimo to władze uczelni odwołały wykład tłumacząc decyzję zagrożeniem bezpieczeństwa studentów i samego profesora. Grupa studentów nauk politycznych zorganizowała wówczas tajny wykład profesora Legutki, którego wysłuchało około 45 osób. 

Wall Street Journal cytuje przedstawicieli Forum Alexandra Hamiltona, którzy porównują tajny wykład profesora Ryszarda Legutki do podziemnych wykładów jakie dawali naukowcy z Zachodu w krajach Bloku Wschodniego za czasów komunizmu.

Jeden ze studentów tłumaczył, że odwołanie wykładu traktował jako próbę zamknięcia ust zarówno zwolennikom jak i przeciwnikom profesora. "Czytelnicy mogą sami ocenić kto zachował się jak dorosły na uniwersytecie Middlebury" - podsumował Wall Street Journal.

paw/

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak