X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Zabójstwo dziennikarki w Londonderry. Zatrzymano dwie osoby

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2019 12:31
Policja w Londonderry w Irlandii Północnej aresztowała dwóch mężczyzn w związku z zabójstwem dziennikarki podczas rozruchów w tym mieście. W opublikowanym oświadczeniu czytamy, że podejrzani w wieku 18 i 19 lat zostali zatrzymani pod zarzutem udziału w akcie terrorystycznym. 
Nagranie z monitoringu w Londonderry
Nagranie z monitoringu w LondonderryFoto: EPA/PSNI HANDOUT

Rozruchy rozpoczęły się od przeszukań policyjnych. W kierunku policji rzucono ok. 50 koktajli mołotowa, dwa samochody podpalono. Według relacji świadków, uzbrojony człowiek wyłonił się zza rogu i strzelał na ślepo w kierunku samochodów policyjnych. Zginęła dwudziestodziewięcioletnia dziennikarka Lyra McKee. Za najbardziej prawdopodobnych sprawców policja uznała działaczy Nowej IRY - irlandzkich separatystów.

Zabójstwo potępiły zgodnie przywódczynie DUP - partii chcącej utrzymania więzów Belfastu z Londynem oraz Sinn Feinn - ugrupowania marzącego o zjednoczeniu Irlandii.

Od porozumienia wielkopiątkowego, które zakończyło krwawe napięcia mija 26 lat. Szereg pomniejszych organizacji, np. nowa IRA - nie złożyło jednak broni. O tej porze roku zwolennicy republiki świętują rocznicę Powstania Wielkanocnego przeciwko Londynowi. W przeszłości podczas obchodów tej rocznicy dochodziło do napięć.

fc

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak