X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

Artur Wróblewski: w kilku sytuacjach Donald Trump okazał się wielkim manipulatorem

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 20:38
– Wydaje się, że to game over jeżeli chodzi o sprawę domniemanej zmowy Donalda Trumpa lub kogoś z jego otoczenia z Rosją – ocenił Artur Wróblewski, amerykanista z Uczelni Łazarskiego. Odniósł się w ten sposób do raportu Roberta Muellera, który przez blisko dwa lata badał tę sprawę. – Nie oznacza to jednak, że Donald Trump i jego ludzie zostali rozgrzeszeni – wskazał gość Polskiego Radia 24.
Audio
  • 18.04.19 Artur Wróblewski: są poszlaki i niedopowiedzenia, które nie spełniają kryterium udowodnienia winy Donaldowi Trumpowi.
Donald Trump kolejny raz wezwał Fed do obniżenia stóp procentowych.
Donald Trump kolejny raz wezwał Fed do obniżenia stóp procentowych.Foto: Shutterstock

Prokurator generalny USA William Barr potwierdził, że śledczy Robert Mueller nie znalazł żadnych dowodów, by ktokolwiek ze sztabu Donalda Trumpa spiskował z Rosją bądź koordynował z nią swoje działania podczas kampanii prezydenckiej w 2016 r. Nie znaleziono również dowodów żeby prezydent Donald Trump utrudniał wyjaśnienie tego, czy on sam bądź ktokolwiek z jego kampanii z 2016 r. był w zmowie z Rosją.

a3d5dfeb-da6c-49b9-98c9-18ed87885551.jpg
USA: Raport Muellera ujawniony. "Gra skończona"

– Nie oznacza to jednak, że Donald Trump i jego ludzie zostali rozgrzeszeni, wręcz przeciwnie. W raporcie jest jasno pokazane, że w kilku sytuacjach obecny przywódca USA okazał się wielkim manipulatorem. W sposób oczywisty wpływał m.in. na to, by spotkanie w Trump Tower między rosyjską prawniczką związaną z Kremlem a jego zięciem nie wyszło na jaw. Wpływał również na to, by światła dziennego nie ujrzały prawdziwe powody, dla których został zwolniony James Comey, były szef FBI – wskazał Artur Wróblewski.

"Zastępca prokuratora generalnego i ja doszliśmy do wniosku, że dowody zebrane przez specjalnego prokuratora (Roberta Muellera - PAP) nie są wystarczające, aby stwierdzić, że prezydent popełnił przestępstwo obstrukcji sądowej" - mówił Barr na konferencji prasowej.

Jak mówił Barr na konferencji prasowej, raport Muellera potwierdza, że Rosja próbowała ingerować w wybory w USA w 2016 r.

"Świat w powiększeniu" prowadził Michał Żakowski.

Polskie Radio 24/db

-------------------------------------

Data emisji: 18.04.2019

Godzina emisji: 19.47

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Donald Trump ogłosił wycofanie wojsk USA z Syrii. Czy na pewno do tego dojdzie?

Ostatnia aktualizacja: 10.01.2019 21:49
– Jest w tym wszystkim sporo chaosu i nic nie jest do końca pewne – zauważył w audycji "Nisztor Pyta" Witold Repetowicz, ekspert ds. Bliskiego Wschodu. Bardzo wiele emocji i komentarzy wzbudziła decyzja prezydenta Stanów Zjednoczonych, który pod koniec ubiegłego roku postanowił o wycofaniu wojsk USA z Syrii. Czy na pewno do tego dojdzie? Jak wpłynęłoby to na układ geopolityczny i czy wykorzysta to Rosja?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prof. Zbigniew Lewicki o "Russiagate": Donald Trump nie popełnił przestępstwa

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2019 21:28
- Działania komisji Roberta Muellera były tylko polityczną rozgrywką. Nie ma żadnych podstaw, by uważać, że Donald Trump popełnił przestępstwo - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Zbigniew Lewicki, amerykanista z UKSW. Gościem audycji był również Jarosław Guzy, szef działu zagranicznego PAP.
rozwiń zwiń