X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz
Wiadomości

USA: raport Muellera ujawniony. Donald Trump: gra skończona

Ostatnia aktualizacja: 18.04.2019 18:47
Amerykański Departament Sprawiedliwości ujawnił raport z "rosyjskiego śledztwa" specjalnego prokuratora Roberta Muellera. Z dokumentu wynika, że nie znaleziono dowodów na zmowę sztabu wyborczego Donalda Trumpa z Rosją. Prezydentowi USA nie postawiono także zarzutu utrudniania śledztwa.
Audio
  • Raport Muellera ujawniony. Relacja Marka Wałkuskiego (IAR)
Prezydent USA Donald Trump
Prezydent USA Donald TrumpFoto: Evan El-Amin/Shutterstock.com

Specjalny prokurator Robert Mueller badał wiele powiązań i kontaktów członków sztabu wyborczego Donalda Trumpa z Rosjanami podczas kampanii wyborczej w 2016 roku. Nie znalazł jednak dowodów na spisek i złamanie amerykańskiego prawa.

- Po niemal dwóch latach śledztwa, analizie tysięcy dokumentów i setkach przesłuchań specjalny prokurator potwierdził, że rosyjski rząd sponsorował działania zmierzające do nielegalnego wpływu na wybory w 2016 roku, ale nie znalazł dowodów, by sztab Trumpa lub inni Amerykanie działali z nim w zmowie - powiedział prokurator generalny USA William Barr.

Prokurator Mueller badał także, czy działania prezydenta Trumpa podczas "rosyjskiego śledztwa" można zakwalifikować jako utrudnianie działań wymiaru sprawiedliwości. - Wraz z moim zastępcą doszliśmy do wniosku, że dowody przedstawione przez prokuratora Muellera są niewystarczające do stwierdzenia, że prezydent dopuścił się przestępstwa obstrukcji działań wymiaru sprawiedliwości - dodał Barr.


W odpowiedzi na ujawnienie raportu prokuratora Muellera prezydent Donald Trump umieścił na Twitterze grafikę z tekstem: "Nie było zmowy, nie było obstrukcji. GRA SKOŃCZONA".

mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Donald Trump triumfuje. Brak dowodów na zmowę z Rosją podczas wyborów

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 06:46
Specjalny prokurator Robert Mueller nie znalazł dowodów na to, że sztab Donalda Trumpa "uczestniczył w zmowie lub koordynował działania" z Rosją w celu wpłynięcia na wynik wyborów prezydenta USA w 2016 roku - podało w niedzielę amerykańskie ministerstwo sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

USA. Koniec śledztwa prokuratora Muellera

Ostatnia aktualizacja: 25.03.2019 07:50
- Z raportu po zakończeniu dochodzenia wynika, że nie da się udowodnić, by Donald Trump utrudniał śledztwo, które najpierw prowadziło FBI, a następnie zostało przekazane prokuratorowi Muellerowi. Ale nie można też wykluczyć jego winy – mówił w Dwójce Bartosz Wiśniewski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Donald Trump: nie czytałem jeszcze raportu Muellera, znam jego wnioski

Ostatnia aktualizacja: 06.04.2019 20:53
Prezydent USA Donald Trump oświadczył w sobotę, że nie czytał raportu specjalnego prokuratora Roberta Muellera badającego związki Rosji z jego kampanią prezydencką z 2016 r. Członkowie Partii Demokratycznej domagają się upublicznienia w całości raportu.
rozwiń zwiń