X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem
more_horiz

Nowa aplikacja

Wszystko w jednym miejscu
x

Nowa aplikacja

x
Wiadomości

Apel papieża do Polaków: przeżywajmy Triduum Paschalne na chwałę Boga

Ostatnia aktualizacja: 17.04.2019 12:05
Papież Franciszek podczas środowej audiencji generalnej życzył Polakom, by przeżywali dni Triduum Paschalnego w duchu miłości i przebaczenia. Tysiącom wiernych z całego świata papież mówił, że Bóg daje odwagę, by przebaczać innym.
Papież Franciszek
Papież FranciszekFoto: Shutterstock/giulio napolitano

Zwracając się do wiernych z Polski obecnych na audiencji na placu Świętego Piotra, papież Franciszek powiedział: - Drodzy bracia i siostry, przeżywajmy te dni Triduum Męki Pańskiej na chwałę Boga. To znaczy z miłością, powierzając się Ojcu w próbach i szukając w spotkaniu z Ojcem przebaczenia i odwagi przebaczenia.

- Zjednoczenie z cierpiącym Chrystusem, który tak nas umiłował, że dał za nas życie, niech nas prowadzi do chwały Jego zmartwychwstania - dodał papież.

W katechezie na temat Triduum Paschalnego zwrócił uwagę na znaczenie słów Jezusa w chwili ukrzyżowania: - Ojcze, przebacz im, bo nie wiedzą, co czynią.

- Prawdopodobnie był to moment najostrzejszego bólu, gdy w nadgarstki i stopy Jezusa były wbijane gwoździe. Tutaj, u szczytu bólu, miłość osiąga swój punkt kulminacyjny: przychodzi przebaczenie, czyli dar do n-tej potęgi, który łamie krąg zła - podkreślił Franciszek.

Papież zachęcał wiernych do tego, by przystąpili do spowiedzi. - Po to, by naprawdę świętować Wielkanoc, nie tylko obrzędowo, ale także i życiem - podkreślił Franciszek.

- Bóg nam przebacza, ale daje też nam odwagę, abyśmy mogli przebaczać - dodał.

W papieskiej audiencji uczestniczyła 16-letnia szwedzka aktywistka Greta Thunberg, inicjatorka strajków szkolnych w obronie klimatu.

bb

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak